15/05/2021

Review: Manchester United – West Ham United

Vážení čitatelia Devilpage, ospravedlňujeme sa Vám, no dnes pre Vás máme iba skrátenú verziu review zo zápasu s West Hamom United. Dôvodom bol problém v komunikácii, pretože, ako iste viete,  nedávno prebehol nábor nových členov, preto je v rozdelení úloh zatiaľ trošku zmätok. Za pochopenie ďakujeme.

Manchester United odohral v sobotu 17. kolo najvyššej Anglickej súťaže, Premier League. Ako iste väčšina z Vás vie, predchádzajúce tri zápasy sme zvládli celkom dobre, keď sme dokázali najskôr vyhrať v Champions League proti Ukrajinskému Šachtaru Doneck, čo nám zaručilo prvé miesto v skupine. V žrebe, ktorý prebehol tento pondelok, nám bol pridelený Olympiacos. Cez víkend sme cestovali do Birmighamu, kde nás hostila Aston Villa. Chlapci nabudení dobrým výsledkom z Ligy Majstrov dokázali vyhrať 3-0. Cez týždeň sme pre zmenu cestovali na Britania Stadium, kde nás hostilo Stoke City. Veľmi ťažký súper a hlavne zlé počasie nám nehrali príliš do karát. No aj napriek tomu sme dokázali vyhrať a postúpiť ďalej vďaka výsledku 2-0. V ďalšom kole Capital One Cupu narazíme na Sunderland. Druhá Semifinálová dvojica je West Ham  a Manchester City. Posledné tri víťazné zápasy, okorenené čistými kontami, boli predzvesťou pohody v kabíne Červených Diablov. Preto sa očakávalo, že West Ham by nemal by vážnejším súperom.

Manchester United konečne nečakal na súpera a začal hrať hneď od začiatku zápasu. Hráči si dobrými prihrávkami a pohybom vytvorili hneď z kraja polčasu šancu, no plynul z nej len rohový kop. Ten síce hráči v bielom dokázali odvrátiť, no iba k Tomovi Cleverleymu, ktorý v páde vyslal veľmi dobrú strelu. Nanešťastie pre nás brankár hostí vytiahol prvotriedny zákrok a zachránil West Ham od skorého inkasovania. United nepoľavili a ďalej si vytvárali strelecké pozície, z ktorých ohrozovali bránu súpera. V 26. minúte na ľavej strane ihriska  Welbeck nádherne priťukol loptu pätou Rooneymu, ten si jedným dotykom potiahol loptu a druhým ju vrátil späť Welbeckovi. Danny si loptu prebral do šestnástky a aj napriek snahe obrancov, dokázal vystreliť po zemi k pravej žrdi. Adrián si síce na loptu siahol, no nestačilo to, Danny sa mohol tešiť z otváracieho gólu stretnutia ; 1:0. V poslednej dobe sa stávalo, že sme po strelenom góle prestali hrať, no našťastie to nebol prípad tohto zápasu a pekná kombinačná hra pokračovala. O chvíľu neskôr sa do pokutového územia predral Adnan Januzaj. Dva-tri triky a obranca nevedel, kde mu hlava stojí. Zrazu sa ocitol na zemi a hráči aj fanúšikovia si pýtali pokutový kop. Ale píšťalka rozhodcu Jonesa zostala nemá. Po opakovaných záberoch sa ukázalo, že Noble naozaj do Adnana ťukol, no nebolo nič také strašné. Adnana to nerozhodilo a o pár minút dokázal skórovať. Naviedol loptu na ľavý roh šestnástky, prihral Welbeckovi, ktorý bol úplne voľný, ten vrátil Januzajovi. Adnan si naviedol loptu do pokutového územia, skoro až na päťku. Tam ho stíhal Collins, avšak mladík ho parádne sekol, prehodil si loptu na pravačku a opäť strelou k pravej tyči pod padajúceho brankára skóroval ; 2: 0.  Do polčasovej prestávky sa už toho príliš zaujímavého nestalo. Za zmienku stojí akurát prifilmovaný, a musím podotknúť že zbytočný, pád od Adnana Januzaja na polovici ihriska, za ktorý dostal žltú kartu. Koniec prvého polčasu.

Druhý polčas začal z našej strany oveľa menej aktívne, ako ten prvý. Teda aspoň mne to tak pripadalo, akoby sa hráči uspokojili s výsledkom 2:0 a chceli už len dohrávať. Z jednej strany je pravda, že je teraz na programe veľa zápasov, no fanúšikovia na tribúnach si pýtali ďalšie góly. Už po desiatich minútach druhého polčasu musel byť vystriedaný strelec úvodného gólu, Danny Welbeck, ktorý mal problémy s kolenom a manažér nechcel riskovať jeho vážnejšie zranenie. Dannyho nahradil Chicharito. Ten dokázal dokonca dostať loptu do siete, ale gól neplatil, pretože Javier bol v ofsajde. Opakované zábery však prezradili, že gól mal platiť, pretože pravý obranca West Hamu zabudol vystúpiť a to nepostrehol čiarový rozhodca. V 69. minúte vystriedal Adnana Januzaja Ashley Young. Anglický záložník dlho nezaháľal a hneď prvým dotykom poslal loptu do siete. Valencia sa prehnal po pravej strane do šestnástky skoro až ku bránkovej čiare, nacentroval na Rooneyho, ten mohol strieľať, no namiesto toho rozumne posunul loptu na voľného Younga a ten z prvej pravačkou vymietol pravý horný roh Adriánovej brány ; 3:0. Hráči West Hamu to asi znášali ťažko, pretože predviedli niekoľko škaredých zákrokov. Za jeden z nich si zaslúžili červenú kartu, ale rozhodca bol mäkký a obrancovi vytiahol len žltú kartu. Chicharito bol našťastie v poriadku a mohol pokračovať v zápase. Na posledných desať minút chcel David Moyes pošetriť Evru, a tak dostal príležitosť Alex Buttner. Alex sa síce dostal do dvoch snubných príležitostí, ale nedokázal ich premeniť. Navyše sme kvôli nemu inkasovali. V 81. minúte sa trošku zabudol. Zatiaľ čo stopéri vystúpili, on nie a Carlton Cole sa rútil takmer z polovice ihriska sám na bránu. Jonny Evans ho už nestíhal a ani David De Gea mu nedokázal zabrániť v skórovaní. Cole prepasíroval loptu pomedzi Davidove nohy ; 3:1. Do konca zápasu sa už nič zaujímavé nestalo a Manchester United tak doma porazil West Ham United 3:1.

De Gea, Rafael, Smalling, Evans, Evra (Buttner, 80), Cleverley, Jones, Valencia, Rooney, Januzaj (Young, 69), Welbeck (Hernandez, 54).

West Ham United

Adrian, Demel, Collins (Rat, 75), Tomkins, McCartney, Noble, Diame, Morrison, Taylor (Collison, 62), Jarvis (C Cole, 71), Maiga.

Góly: WELBECK 26´, JANUZAJ 37´, YOUNG 78´ – C. COLE 81´

Žlté karty: Januzaj – Morrison, Jarvis, Tomkins, McCartney

Rozhodca:  Michael Jones

Návštevnosť: 75,350 divákov

Hráči v červených dresoch včera predviedli veľmi dobrý výkon a nikto nijako vážne nezaostával. Jediné, čo môže trošku mrzieť je, že sme neudržali čisté konto. Avšak učíme sa na chybách a aj Alex už nabudúce bude vedieť, že má byť pred stopérmi.

Nasledujúci zápas odohráme už vo štvrtok na pôde Hull City o 13:45. Náročný vianočný program tak pokračuje a my sa snáď dočkáme ďalšieho víťazstva.