01/03/2021

FA Youth Cup: Burnley – United 0:2

Hráči Manchesteru United U18 ve 3. kole FA Youth Cupu porazili mladíky Burnley a postupují do dalšího kola.

Na začátku utkání se chopili iniciativy domácí hráči, především pak křídelní záložníci Callum Jackson a Christian Hill, kteří dělali hostující obraně velké problémy. Po jednom z rohových kopů centroval Kevin Ly, k míči se dostal Luke Daly a Josh Harrop musel jeho střelecký pokus odkopávat z brankové čáry. Mladíci Manchesteru United se pokoušeli hrozit z rychlých protiútoků, které se jim však nedařily. Na druhé straně obrana hostů, v čele s McConnellem a Evanse, pracovala na výbornou.

Velmi aktivní v útoku United byl opět James Wilson, který se však do výraznější šance nedostal. Největší střeleckou příležitost prvního poločasu si vytvořili hráči Burnley. Po pravé straně zatáhl míč Jackson, který přihrál Cameronu Dumminganovi, který před brankou našel ještě Khiuse Metze střílejícího, naštěstí pro United, nad. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

V úvodu druhého poločasu to byli opět domácí, kteří se dostali do vážnější akce. Po skvělé akci Dummingana však Jamie Frost se svou šancí nenaložil vůbec dobře. V 59. minutě z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Saidy Janko našel přihrávkou Andrease Pereiru, který vyslal z dálky nechytatelnou ránu do horního rohu domácí branky – 0:1. V 72. minutě se hráči Manchesteru United mohli radovat z další branky. Útočník James Wilson dostal míč na vlastní polovině hřiště a skvělým průnikem přes několik domácích hráčů se dostal až před brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil – 0:2. Burnley se ale nevzdalo a do dobré střelecké příležitosti se dostal Frost, který obdržel skvělou přihrávku za obranu od střídajícího Massanky, nicméně jej na poslední chvíli skvělým obranným zákrokem zastavil Callum Evans.

Když v závěru utkání Joel Pereira zneškodnil další střelecký pokus domácích, skončilo utkání vítězstvím Manchesteru United 2:0. Ve 4. kole FA Youth Cupu mladíci Manchesteru United narazí na mladíky Leicesteru City nebo Rotherhamu United.