02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes: „Rozhodčí nejsou schopni potrestat zákroky na Adnana“

David Moyes tvrdí, že rozhodčí budou muset při posuzování zákroků na Adnana Januzaje používat tvrdší měřítko tak, aby kvůli potenciálním zraněním nemusel mladý Belgičan mrhat svým talentem.

Januzaj byl při včerejší výhře United nad Aston Villou v poměru 3:0 neustále faulován, ale pouze jednou byl za to hráč Villy, v tomto případě Matthew Lowton, potrestán žlutou kartou. Osmnáctiletý mladíček byl pak koncem zápasu střídán za Ashleyho Younga a pro Davida Moyese se stal na tiskové konferenci jedním z hlavních témat.

 

Už nedokážu spočítat, kolik zákroků bylo směřováno na Adnana v posledních dvou nebo třech zápasech,“ poznamenal Moyes. „Jsem doslova znechucen výroky hlavních a pomezních rozhodčích. Než se nadějete, tak se ten kluk bude svíjet v bolestech jen proto, že rozhodčí nejsou schopni správně potrestat zákroky na něj. A je hrozné, co si momentálně vůči němu dovolí protihráči, jelikož je to ohromný talent. Lowton byl potrestán, ale myslím si, že karet mělo být více. Rozhodčí by se měli nad sebou zamyslet. Vždyť soupeři se už rovnou staví do fronty, jen aby si do něj mohli kopnout.“

 

Na otázku, zda by proti takovým praktikám měli zaujmout negativní postoj také manažeři ostatních týmů, Moyes odpověděl: „To si nemyslím. Tohle je práce pro rozhodčí.“

 

Každopádně se s tím Adnan bude muset poprat. Je to skvělý hráč s mnoha přednostmi, ale právě schopnost udržet se na nohách má na fenomenální úrovni. Svou hrou v podstatě říká, ‚Klidně mě kopni znovu, když chceš, ale já ti stejně uteču.‚”

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!