18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

S kým se Manchester United utká v osmifinále Ligy mistrů?

Ve středu bylo odehráno posledních devět zápasů v základních skupinách Ligy mistrů, které nám odhalily jména všech šestnácti postupujících celků do jarní vyřazovací části. Losování proběhne v pondělí a United mohou narazit na Olympiakos, Schalke, Zenit, AC Milán nebo Galatasaray.

 

Ptáte se proč nezvyklých devět? Úterní duel Galatasaraye s Juventusem totiž přerušilo nečekaně silné sněžení a zápas byl tudíž přeložen na středu.

 

Manchester United se ve skupině A umístil na prvním místě, které si v úterý pojistil výhrou 1:0 nad Šachtarem Doněck. A protože Bayer Leverkusen dokázal na hřišti San Sebastianu zvítězit, stal se druhým postupujícím týmem a na ukrajinský klub, jenž mohl v případě výhry na Old Trafford slavit postup z první příčky, tak zbyla nakonec pouze Evropská liga.

 

Rudí ďáblové tedy věděli, že jejich soupeřem bude některý z klubů, který skončí na místě druhém. A vzhledem ke konečnému pořadí a pravidlům, kterými je losování podrobeno, se skupina jejich možných soupeřů ztenčila na pět.

 

Žádný celek se totiž v osmifinále nemůže střetnout jak s týmem, který hrál stejnou základní skupinu jako on, tak ani s klubem, jenž pochází ze stejné země. Po úterních zápasech tedy bylo jisté, že Red Devils se určitě nepotkají s Manchesterem City, jenž skončil druhý ve skupině D a poprvé ve své historii dokázal postoupit.

 

I ve středu ještě urputně bojovalo hned několik klubů o vstupenku do jarní části milionářské soutěže a do posledních minut nepřestávaly doufat, že se k nim štěstí přikloní. I poslední vyvolení však byli postupně jasní a k celkům, které si zajistily postup ze druhé příčky, ale věděly, že s Manchesterem United hrát v osmifinále nebudou, nakonec přibyl také Arsenal, který navzdory prohře v Neapoli postup ze skupiny F uhájil.

 

Soupeřem Rudých ďáblů pro osmifinále Ligy mistrů 2013/2014 se mohou stát kluby:

 

Galatasaray Istanbul

 

Olympiakos Pireus

 

Schalke 04

 

Zenit Petrohrad

 

AC Milán

 

Svěřenci Davida Moyese už tedy nyní vědí, že na přelomu února/februar a března/marec navštíví některou z pětice zemí Turecko, Řecko, Německo, Rusko nebo Itálii.

 

Losování se bude tradičně konat ve švýcarském Nyonu v pondělí 16. prosince/december a začne v pravé poledne, tedy 12:00 našeho času (SEČ). Sledovat jej bude možné na stanici Eurosport.

 

V tomto příspěvku můžete volně diskutovat o našich možných soupeřích pro osmifinále, jakož i dalších tématech týkajících se Ligy mistrů.

 

Koho byste si přáli vy?

A který tým vám přijde jako soupeř nejtěžší?

Postoupí Manchester United do čtvrtfinále Ligy mistrů?

A jak úspěšný bude David Moyes při své premiéře ve vyřazovacích bojích?

Mají Devils na to letošní ročník Champions League vyhrát?

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!