01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Scholes: „Mladíci získali cenné zkušenosti“

Paul Scholes je přesvědčen o tom, že mladíci Manchesteru United získali v UEFA Youth League velmi cenné zkušenosti.

 

 

Bývalý hráč Manchesteru United Paul Scholes byl asistentem Nicky Butta, který vedl tým Manchesteru United U19 v premiérovém ročníku UEFA Youth League. Mladíkům United se však nepodařilo postoupit do vyřazovací části soutěže poté, co v posledním zápase základní skupiny museli porazit na domácím hřišti ukrajinský Šachťar Doněck. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1, kterou United zařídil pár minut před koncem střídající útočník Ashley Fletcher. Na víc už se anglický celek bohužel nezmohl.

 

„V závěru utkání jsme neměli potřebné štěstí. V posledních patnácti minutách jsme intenzivně pracovali na zvratu, ale nepodařilo se to. Pokud bychom takhle hráli od začátku utkání, mohli jsme se radovat s postupu do dalšího kola,“ řekl Paul Scholes.

 

Výkony mladíků Manchesteru United byly v průběhu celé soutěže velmi nevyrovnané. Některé poločasy odehráli mladíci výborně, na což nedokázali navázat. Přesto však dokázali vyhrát v Realu Sociedad, který postoupil z prvního místa.

 

„Přesně tohle jsme si s Nickym říkali a tlumočili jsme to i samotným hráčům. Pokud hrajete proti nejlepším týmům z Evropy, musíte hrát naplno celých devadesát minut. Nestačí mít pouze silný začátek nebo konec. Bohužel, tohle se nám nepovedlo. Až do konce jsme měli šanci na postup, což se však nakonec nepodařilo. Postoupil Šachťar Doněck a snad se nám podaří tento turnaj vyhrát příští rok. Rozhodčí mají trochu odlišný přístup a někteří zahraniční hráči s tím mohou mít problém. Jsou to chytří hráči, kteří to dokážou pochopit, ale musí se z toho do budoucna poučit“.

 

Tým Manchesteru United U19 až do konce sezony nenastoupí k dalšímu utkání, někteří hráči z tohoto výběru však budou moci naskočit do týmu Manchesteru United U21. Musejí však prokázat potřebnou kvalitu.

 

„Toto by teď mělo být jejich cílem. Pokud se chtějí posunout v kariéře dále, musí v tréninku tvrdě pracovat a zaujmout Warrena Joyce a Nicky Butta. Musí se snažit probojovat do týmu U21 a pokud se jim to podaří, musí i tady dokázat svoje fotbalové schopnosti.“

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!