Moyes začal s fénem

David Moyes přiznal, že v poločasové přestávce musel vzpomenout na svého předchůdce Sira Alexe Fergusona a jeho pověstný fén, když jeho svěřenci měli opět našlápnuto k matnému výkonu a nevyhovujícímu výsledku v zápase s ukrajinským Doněckem.

Po dvou domácích porážkách v řadě si už United zkrátka nemohli dovolit klopýtnout a Moyes tak musel v poločase sáhnout po ostřejších slovech. „Fergieho fén“ v podání Moyese měl očividně požadovaný efekt, když v druhém poločase dokázal strhnout vedení na stranu Rudých ďáblů Phil Jones.

Výsledek 1:0 pro United znamená, že se s přehledem dostali do vyřazovací fáze Ligy mistrů, když skupinu A dokázali vyhrát se čtrnácti body z osmnácti možných. Zároveň inkasovali pouhé tři góly, přičemž v posledních třech zápasech se jim povedlo udržet čisté konto.

Zápasy musíme vyhrávat a hráči správně zareagovali na toto povzbuzení,“ řekl Moyes na pozápasové tiskové konferenci. „Přihrávali jsme si mnohem lépe, což se nám v prvním poločase vůbec nedařilo. Myslím, že oproti zápasům s Evertonem a Newcastlem zde nebyl až takový rozdíl, nicméně se nám podařilo vstřelit gól. V předchozích dvou jsme ho naopak dostali.“

Podařilo se nám vyhrát skupinu, což byl cíl. Postup jsme již měli zajištěný, ale skupinu jse přesto chtěli vyhrát,“ řekl Moyes po tom, co se jeho svěřencům podařilo dosáhnout výhodnější pozice pro následující los. „Samotný klub, jako je ten náš, bude vždy favorizován na vítězství v této soutěži. Víme ale, že se musíme zlepšit, pokud chceme v Lize mistrů postupovat.“

Naštěstí jsme si vybojovali výhodnou pozici pro další část. Je jasné, že každý tým v této soutěži je velmi dobrý, přesto se však musíme snažit najít si takovou pozici, která nám průchod soutěží usnadní.“

K nezáviděníhodné situaci kolem United se vyjádřil také bývalý hráč a kapitán Roy Keane, který tvrdí, že by z posledních neúspěchů měli být viněni spíše hráči než David Moyes.

Hráči nevykazovali žádnou reakci na zklamání z minulého týdne. Nehrají jako tým. Je to jen skupina individualit. Nemůžete vinit hráče za to, že udělali chybu, ale můžete je vinit za to, že nechodí, nebo se přímo vyhýbají soubojům.“

David Moyes sice před zápasem řekl, že za tyto dočasné neúspěchy bere zodpovědnost, ale to jen proto, aby nevyvíjel ještě větší tlak na hráče. Nad manažerem a hráči nyní visí velké otazníky. Někteří očividně nejsou dost dobří na to, aby hráli za Manchester United.“

Zdroj: redrants.com