01/03/2021

Moyes sa teší na ďalšiu fázu LM

David Moyes povedal, že chce, aby jeho hráči hrali ďalšiu fázu Ligy Majstrov s cieľom vyhrať túto najúspešnjšiu európsku súťaž po tom, ako sa v utorok večer kvalifikovali z prvého miesta.

Manchester United v zápase proti Šachtaru Doneck zvíťazil 1:0 po góle Phila Jonesa a postúpil tak do ďalšej vyradzovacej fázy Ligy Majstrov. David Moyes verí, že aj napriek neuspokojivým výsledkom v predchádzajúcich týždňoch si jeho zverenci budú v Európe počínať lepšie, možno sa im podarí aj celú súťaž vyhrať.

„Myslím, že taký tím, akým je Manchester United, sa vždy bude snažiť o to, aby vyhral trofej. V súťaži je niekoľko vyrovnaných mužstiev, ale aj napriek tomu je potrebné, aby ste sa stále zlepšovali. Minulý rok bolo pre niekoho prekvapením to, že finále hral Dortmund s Bayernom, bolo to finále bez španielskych tímov. Je to ťažká sútaž, je ťažká nielen pre nás, v každom prípade však uvidíme, aké zápasy nás čakajú a kam nás zavedú. Všetci fanúšikovia United Ligu Mastrov milujú, vo finále už boli niekoľkokrát, takže vedia, aký je to pocit. Potešilo by ma, ak by som sa s tímom dostal do finále a fanúšikom urobil radosť, dúfam teda, že k nám bude žreb milostivý.“

„Postúpili sme z prvého miesta a práve to bolo naším cieľom. V prvom polčase sme nehrali príliš dobre, obzvlášť v prvých 30 minútach. Myslím, že Doneck bolo lepším mužstvom, mali dostatok dobrých príležitostí a môžeme byť radi, že sme neinkasovali gól. Druhý polčas sme začali lepšie a aj sme v dobrej hre pokračovali ďalej.“

Manažér sa vyjadril aj na adresu Phila Jonesa, ktorý ako jediný skóroval. Povedal: „Mám pocit, že mohol streliť viac než jeden gól. Vo vzdušných súbojoch je skvelý, mal sa do šancí dostávať viac. Ja ho vidím ako stopéra, ale dokáže hrať aj v strede zálohy. Kedže v zálohe máme momentálne problémy, musím ho posielať tam. Je to mladý hráč, nemali by sme tak skoro od neho očakávať veľké veci, ale v „rozbíjaní útokov“ je skutočne vynikajúci. Z dlhodobého hľadiska je to fantastický talent, ktorý sa postupom času bude len a len zlepšovať.“

Zdroj: ManUtd.com