UEFA YL: United – Šachťar Doněck 1:1

Manchester United U19 nezvládl poslední utkání ve skupině A UEFA Youth League s mladíky Šachťaru Doněck a po remíze 1:1 pro něj soutěž skončila.

Mladíci Manchesteru United museli v posledním zápase základní skupiny UEFA Youth League na domácím hřišti porazit stejně staré hráče Šachťaru Doněck, pokud chtěli postoupit do vyřazovací části soutěže. První poločas byl z obou stran velmi opatrný. Brankář United Pierluigi Gollini musel po dvanácti minutách hry poprvé zasahovat, když se po přímém kopu Zinchenka dostal k míči úplně volný Artur Miranyan.

Italský brankář však stihl včas zakročit. Do další šance utkání se dostal Viktor Kovalenko, ale domácí brankář předvedl rutinní zákrok. United poprvé zahrozili až v podání Andrease Pereiry, který nedokázal zužitkovat skvělý pas Jamese Wilsona. Wilson následně sám mohl zakončovat po přihrávce Joe Rothwella, nicméně jeho zakončení určitě nebylo podle představ. Manchester si poté ještě vypracoval pár slibných šancí, ale střela Seana Gosse byla zblokována a neujala se ani prudká střela Wilsona.

V úvodu druhého poločasu obral aktivní Wilson o balón Mykolu Matviyenka, následně byl zastaven v pokutovém území jedním z obránců Šachťaru, ale i přes odpor domácích hráčů a fanoušků se penalta nepískala. Na druhé straně se snažil Anriy Boryachuk vymodlit penaltu po střetu s brankářem Gollinim, ale po právu byl potrestán žlutou kartou za simulování. V pokročilém stádiu hry se snažil prosadit Andreas Pereira, ale ani on neuspěl. Když brankou neskončil ani pokus střídajícího Sama Byrneho a Saidy Janka, udeřilo na druhé straně hřiště. V 77. minutě po přihrávce Oleksandra Zubkova otevřel skóre utkání Zinchenko – 0:1.

Mladíci Manchesteru United se ale nevzdali a čtyři minuty před koncem utkání se jim podařilo vyrovnat. Po střele Andrease Pereiry zahrál v pokutovém území s největší pravděpodobností jeden z hostujících hráčů rukou, Wilson však nečekal na rozhodnutí rozhodčího, poslal míč na střídajícího Ashleyho Fletchera, který dopravil míč do sítě – 1:1. V závěru utkání však už ukrajinský tým Manchesteru United víc nedovolil a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Tento výsledek znamená, že bez ohledu na zítřejší zápas mladíků Realu Sociedad a Bayeru Leverkusen, obsadí hráči Manchesteru United U19 ve skupině A UEFA Youth League nepostupující třetí pozici. I když se hráčům Manchesteru United nepodařilo postoupit do vyřazovací části soutěže, získali v jejím premiérovém ročníku velmi cenné zkušenosti pro svůj budoucí fotbalový růst.