25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Otázky a odpovědi: Shinji Kagawa

Shinji Kagawa nedávno poskytl interview pro Inside United a nyní vám zde přinášíme část tohoto rozhovoru s naší japonskou superstar.

 

Manažer nedávno řekl, že ti chvíli potrvá, než se dostaneš do správného tempa. Byl to od něj správný úsudek?

Ano, byl. Kvůli Konfederačního poháru jsem se k týmu připojil se zpožděním a zůstal tak trochu pozadu. Je těžké pak dosáhnout vrcholu, co se týče kondice, už na začátku sezony a musím přiznat, že mi to zkrátka trvalo o něco déle. Z počátku sezony jsem moc často nehrál, ale věřil jsem si a na trénincích tvrdě dřel. Hlavně pak z důvodu, že by se mi to mohlo vyplatit. Nyní jsem v daleko lepší kondici. Nenacházím se ještě v optimální formě, ale cítím se dobře.

 

Loni jsi získal svou první medaili pro vítěze Premier League. Mnoho hráčů tvrdí, že je právě toto vítězství dělá ještě hladovějšími. Je to stejné i u tebe?

S Dortmundem jsem vyhrál Bundesligu dvakrát za sebou a rok na to s Manchesterem Premier League, což je něco úžasného. Mám štěstí, že jsem mohl hrát za dva tak skvělé kluby. A je to pravda, vítězení vás nikdy neznudí. Chci stále více vyhrávat a dám do toho vše.

 

Přestože jsi loni značnou část sezony chyběl kvůli zranění, odehrál jsi dost utkání. Byl jsi spokojený s měrou, jakou jsi přispěl k titulu?

Zranit se z počátku sezony bylo velmi znepokojující. Po přestupu na mě byla vržena velká očekávání a já je zraněný nemohl naplnit. Poté už jsem několik šancí dostal, čímž jsem si i zvykl na tým a celkově na prostředí, takže se mi dařilo více než v první polovině sezony, ačkoliv jsem se sebou pořád nebyl stoprocentně spokojen. Tuhle sezonu chci zlepšit své výkony, a přestože jsem ještě neskóroval, doufám, že se mi to podaří, jelikož i ten jeden gól mi dodá sebevědomí.

 

Na konci sezony se klub musel vyrovnat s největší změnou za poslední čtvrt století. Jak jsi ty vnímal změnu manažera?

Změna manažera znamenala, že boj o pozice začíná nanovo. Musel jsem Davidu Moyesovi dokázat, že si zasloužím hrát. Tvrdě jsem dřel, abych manažerovi dokázal své schopnosti. Jeho požadavky jsou jasné a já se snažím vylepšit své schopnosti natolik, abych mohl týmu co nejvíce pomoct.

 

Víme, že preferuješ pozici za hrotovým útočníkem, ale často hraješ také zleva. Jak se ti na tomto postu hraje?

V Dortmundu jsem hrával za útočníkem, ale v japonském reprezentačním výběru hrávám zleva, stejně jako jsem na tomto postě hrával i v Cerezo Osaka. Myslím, že bych měl být natolik flexibilní, abych dokázal hrát na vícero postech tak, abych tím pomohl i týmu. Každý den se učím, jak vyzrát na obránce z levé strany, jak jim svým pohybem znemožnit obranu. Znamená to, že chci umět hrát z několika pozic.

 

Líbí se ti, když jdou zápasy po sobě v rychlém sledu? Musí to být pro tebe nový zážitek.

To je pravda, loni jsem to kvůli zranění tak úplně nezažil, a kvůli zimní přestávce v Bundeslize jsme měli dostatek času na odpočinek. Vlastně jsem si s bývalými spoluhráči psal, a když jsem se dozvěděl, že mají přestávku od 21. prosince do 25. ledna, byl jsem šokován. Ale je vzrušující být součástí soutěže v tomto období, kdy jdou zápasy rychle za sebou.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!