02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ed Wooward sympatizuje s majiteli Manchesteru United

Po odchodu Davida Gilla, nastoupil do funkce šéfa exekutivy United Ed Woodward, který odvádí dobrou práci, ale jelikož je na své pozici teprve krátce, zatím za ním není té práce moc vidět. Woodward si potřebuje získat respekt, a ačkoliv o jeho schopnostech pochybovat nelze, svou roli hraje i nedostatek zkušeností, které mu svým způsobem kazí reputaci.

 

Jak známo, Manchester United nebyl v posledním letním přestupovém období na trhu hráčů aktivní a vyjma Belgičana Marouana Fellainiho, jehož transfer byl navíc dotažen až v posledních hodinách, Devils zažili jedno z nejchudších přestupových období vůbec a zklamání fanoušků bylo tudíž pochopitelné. Ti si každoročně přejí desítky nových tváří a jejich sny v 99% případech naplněny nebývají, ovšem že si Devils ponechají kompletní kádr a za celé léto až na výjimku vůbec neposílí, muselo překvapit asi každého.

 

Ano, je to mistrovský tým, který by se možná ani neměnit nemusel, jenže ostatní týmy na rozdíl od nás nakupovaly, aby se staly silnější a konkurenceschopnější. United ovšem hozenou rukavici ze země nesebrali a spokojili se s tím, co mají.

 

Ano, David Moyes nechtěl dělat převratné změny a jeho hlavním cílem a záměrem bylo, ponechat tým ve stejném složení, v jakém mu jej přenechal Sir Alex Ferguson, nenarušit týmového ducha a soudržnost a jednotlivé hráče blíže poznat, aby mohl o jejich osudu rozhodnout později a byl zároveň o správnosti svého rozhodnutí přesvědčen. Nicméně posílit kádr United bez pochyby mohli a není žádným tajemstvím, že vedení klubu dokonce podalo oficiální nabídky za konkrétní hráče. Jenže selhalo vyjednávání. A právě za to je nejvíce zodpovědný Ed Woodward.

 

Někteří fanoušci zůstávají vůči němu nedůvěřiví. Pro ostatní je to všechno zaviněno především majiteli, s jejichž vizemi, postupy a představami se někteří fanoušci nikdy neztotožní. Glazerovci podnikají kroky, které se mnohým fanouškům příčí a jejich odpor k nim tudíž roste. Zvláště, když klub odmítají prodat. A jelikož se postoj majitelů nemění, není čemu divit, že kampaň Love United – Hate Glazers ani zdaleka nekončí a fanoušci budou za vlastnictví, potažmo zachování klubu i nadále bojovat. Výkonný ředitel Woodward ovšem uklidňuje situaci a pro klubový magazín „United We Stand“ v exkluzivním rozhovoru uvedl:

 

„Jsem obezřetný a zdrženlivý vůči obecnému pocitu strachu fanoušků o budoucnost klubu na základě tohoto vlastnictví. Celou situaci se snažím posoudit a analyzovat citlivě. Myslím si, že bychom některým měli vysvětlit, co vlastně znamená slovo dluh. Na druhou stranu umím pochopit onu nedůvěru fanoušků vůči Glazerovcům. Čas snad udělá své a poskytne jim lepší pohled na vlastníky a ukáže, že se věci mají jinak, že jak si mnozí myslí, zvláště když s nimi porovnáme vlastníky z jiných klubů,“ řekl Ed Woodward, který nevidí důvod, proč vyvolávat zbytečnou paniku.

zdroj: mixturesport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!