06/03/2021

U21: Blackburn – United 0:2

Hráči Manchesteru United U21 si bez problémů poradili s posledním Blackburnem, který na jeho hřišti porazili 2:0.

Do utkání z širšího kádru United nastoupili i obránce Fábio a záložníci Darren Fletcher s Wilfriedem Zahou. Jelikož klub poslal v poslední době několik hráčů na hostování, dostali se do základní sestavy i mladíci James Wilson, Joe Rothwell nebo Saidy Janko. Nejprve zahrozili domácí v podání Jordana Slewa, bývalého hráče Sheffieldu United, jehož střelu bravurně vyrazil brankář Sam Johnstone. Následně už přebraly otěže hry hostující United. Po nepřesném odkopu brankáře Urwina připravil pro Wilsona střeleckou pozici Joe Rothwell, ale debutant v týmu U21 neuspěl. Reece James připravil dobrou palebnou pozici pro Zahu, jehož střela byla zblokována.

Neúspěšný byl i Rothwell, kterého za obranu Blackburnu vysunoval Darren Fletcher. Domácí sice poté zahrozili v podání Raheema Hanleyho, ale daleko nebezpečnější byla střela Zahy, ke kterému se odrazil míč od rozhodčího. Po dalším z nepřesných rozehrávek domácího brankáře se dostal ke střele švýcarský obránce Saidy Janko, jehož střelu si málem do vlastní branky srazil Yann Songo. Konec prvního poločasu završila střela Wilsona a zákrok brankáře Urwina. První poločas tak skončil i přes herní převahu United bezbrankovou remízou.

United v druhém poločase pokračovali v tlaku, nicméně střela Fábia byla zblokována a nevedlo se ani Zahovi, který promarnil výhodnou pozici ke střele. Urwin sice poté zneškodnil střelu Zahy a přímý kop Darrena Fletchera, nicméně v 67. minutě už brance nezabránil. Wilfried Zaha si skvěle narazil s Fábiem a otevřel skóre utkání – 0:1. Skóre mohl vzápětí navýšit Fletcher, ale vstřelená branka mu v tomto utkáí nebyla souzena.

Definitivní pojistka přišla v 76. minutě. Zaha byl faulován před pokutovým územím, k exekuci přímého kopu se připravil James Wilson a čerstvě 18letý útočník se prosadil chytře přízemní střelou k tyči – 0:2. V závěrečných fázích hry se ještě předvedl brankář Urwin, který zneškodil šance Rothwella a Andrease Pereiry. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Manchesteru United U21 nad Blackburnem U21 2:0.