28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

David Moyes: „Na nostalgii teď není čas“

Moyes projevil před zápasem s Evertonem svému bývalému klubu úctu a respekt, avšak poznamenal, že v jeho prvním utkání proti Karamelkám v roli manažera United nezbyde prostor pro emoce a dlouhé vzpomínání.

Skotský lodivod Rudých ďáblů se ohlédl za svým působením u Toffees a uvedl, že cítí, že klub pod jeho vedením už nemohl být v lepším rozpoložení a stavu a nebylo v jeho silách mu nabídnout více. Řekl také, že mu jeho 11 let strávených v Goodison Parku dává proti jeho protivníkovi, kterým je Roberto Martinez, jistou výhodu.

 

„V Evertonu jsem zažil krásné časy. Pro mě to byl v tomto období mé kariéry skvělý klub poté, co jsem odešel z Preston Endu. Bylo to pro mě něco nádherného. Dali mi příležitost uspět v klubu a udělali pro mě to nejlepší, co mohli. Ale nemyslím si, že to, že znám jejich hráče, mi přináší nějakou velkou výhodu. Do jisté míry možná ano, nicméně oni mají nyní nového manažera a ten si do týmu přivedl některé své hráče,“ začal Moyes úterní předzápasovou tiskovku.

 

„Velkou většinu z nich samozřejmě znám, to je pravda, vždyť jsem je také sám do Goodison Parku přivedl, avšak výjimkou zůstávají ti, kteří tam přestoupili v nedávné době. Všichni to jsou opravdu dobří hráči a musím jim mockrát poděkovat za to, že mi pomohli vyhrávat zápasy. Ovšem musím říct také to, že Roberto si, od té doby, co do klubu přišel, vede skutečně skvěle a odvádí dobrou práci.“

 

Ačkoliv Moyes před duelem s Karamelkami nezapomněl krátce zavzpomínat na čas strávený v Evertonu, poděkovat svému bývalému zaměstnavateli a pochválit tým i nového manažera, upozornil, že ve středu bude všechno jinak a bude se soustředit pouze na vítězství. Jeho cílem je vybojovat ze vzájemného zápasu tři body pro United a na nostalgii podle jeho slov místo nebude.

 

„ Nejsem emocionální člověk a popravdě řečeno, raději bych prostě jen odehrál ten zápas a o ostatní se nezajímal. K Evertonu chovám veliký respekt, k jeho řediteli, jeho hráčům a k jeho fanoušků zrovna tak, ale z mého vlastního pohledu jsem zkrátka a dobře nyní manažerem Manchesteru United.“

 

Ke zvyklostem moderního fotbalu už nyní začíná patřit i to, že hráči slaví úspěchy i proti svému bývalému zaměstnavateli, avšak Moyes něco takového dělat nehodlá. Na závěr tedy dodal.

 

„No, tak tohle já neplánuji. O něčem takovém jsem ani nepřemýšlel. Jak už jsem řekl. Všechno, co potřebuji vědět je, že jsem manažerem Manchesteru United. Mám respekt k Evertonu, ale vidím to tak, že jsem teď manažer United a nemyslím se, že by ode mě někdo očekával něco podobného,“ prohlásil před soubojem s Toffees jejich bývalý kouč, nyní již ve službách Red Devils.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!