01/03/2021

UEFA YL: Bayer Leverkusen – United 3:1

Mladíci Manchesteru United U19 v předposledním zápase základní skupiny UEFA Youth League nestačili na Bayer Leverkusen a prohráli 3:1, přesto však mají šanci na postup do vyřazovací části soutěže.

Do utkání lépe vstoupili hráči německého týmu a v 18. minutě se také dostali do vedení. Marc Brasnic dostal na pravém křídle míč, dostal se až před brankáře Joela Pereiru, kterého překonal střelou pravou nohou – 1:0. V 26. minutě přišla pro mladíky Manchesteru United další rána. Kapitán United Liam Grimshaw jako poslední muž fauloval Tima Barendta a rozhodčí mu po právu udělil červenou kartu. United tak museli pokračovat pouze v deseti hráčích. Z následného přímého kopu trefil Dennis Engelman břevno hostující branky, obrana United zaspala, k míči se tak dostal Timo Barendt a ten už dopravil míč do sítě – 2:0. Do konce prvního poločasu se už nic zajímavého nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí a očekávalo se, že druhý poločas se už bude dohrávat pouze z povinnosti. Opak byl ale pravdou.

Hned po výkopu po skvělé kombinaci hostů běžel sám na brankáře Schnitzlera James Wilson, kterého německý brankář v pokutovém území fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. Oliver Schnitzler navíc dostal červenou kartu a musel ze hřiště. Jeho místo zastoupil Raoul Leuchter. K pokutovému kopu se postavil sám James Wilson a nezaváhal – 2:1. Vstřelená branka Manchester United povzbudila a anglický tým převzal kontrolu nad hrou. United si dokázali vypracovat šance, ale hlavičku Wilsona skvěle vyrazil Leuchter stejně tak jako povedenou střelu Paula McNaira z voleje. Střídající Joshua Harrop se po svém příchodu na hřiště dostal do dvou šancí, nejprve ale pálil těsně mimo a poté si s jeho střelou poradil domácí brankář. V závěru utkání Manchester United svého soupeře a byl blízko vstřelení vyrovnávající branky, nicméně hlavička střídajícího Ashleyho Fletchera skončila těsně mimo tři tyče. Do otevřené obrany Rudých ďáblů se pak vřítili hráči Bayeru Leverkusen a Andrejs Cigniks po skvělé přihrávce zpečetil skóre utkání – 3:1. V nastaveném čase ještě James Weir uviděl po druhé žluté kartě kartu červenou a zpečetil tak dnešní mizérii Manchesteru United.

V dalším utkání skupiny A UEFA Youth League remizoval Šachťar Doněck s Realem Sociedad 0:0. Pokud chtějí mladíci Manchesteru United pomýšlet na postup do vyřazovací části soutěže, musejí v posledním utkání bezpodmínečně porazit na domácím hřišti Šachťar Doněck.