04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes: „Rooney bude potřebovat odpočinek“

Rooney v poslední době odehrál většinu zápasů, a to jak za klub, tak i anglickou reprezentaci a David Moyes cítí, že bude vhodné Waynovi snížit zápasové vytížení, což by zároveň snížilo jeho únavu i riziko svalových zranění. Obavy, že by Rooney přišel i o svou formu, ale nemá, jelikož chce jeho odpočinek pečlivě naplánovat.

Útočník United se nyní nachází v parádní formě a začátek sezóny mu vyšel na výbornou. Je to právě on, kdo táhne svůj tým, bojuje, dává i přihrává na góly a v podstatě řídí celou ofenzivu, ovšem notně vypomáhá i při bránění. Zkrátka a dobře v něm poznáváme starého dobrého Rooneyho, který nechává na hřišti duši a hraje naplno celý zápas. Jaký paradox oproti pár měsícům dozadu, kdy na konci minulé sezóny požádal Sira Alexe Fergusona o přestup a po celé léto byl na pořadu dne jeho odchod z Old Trafford. Věci se ale změnily. Fergusona vystřídal Moyes, který jak se zdá, má na hráče pozitivní vliv. Rooney zůstal a opět září.

 

Avšak sám manažer Devils si je vědom jeho zápasové zátěže a prohlásil, že Rooney si zaslouží více odpočinku, jelikož je zároveň důležitou součástí národního mužstva. Třeba v poslední repre pauze hrála Anglie dva přátelské zápasy a nebylo tedy úplně nutné nasazovat Rooneyho do hry. Nicméně Roy Hodgson tak učinil a v obou případech jej nasadil do základní sestavy. Navzdory tomu jeho tým zaznamenal proti Chile i Německu dvě porážky a dokonce nevstřelil ani jeden gól. Moyes úplně dobře nechápe, proč nedopřál trenér Albionu Rooneymu více oddechu, ovšem jeho rozhodnutí respektuje.

 

Jak dobře víme, Rooney je hráčem, který chce hrát každý zápas a potřebuje být herně vytížen, jenže jak se říká, všeho moc škodí a ani zdraví Rooneyho není ze železa. Každý špičkový fotbalista potřebuje čas od času oddech, či menší pauzu, aby lépe regeneroval a neriskoval např. svalovou únavu. Je pravdou, že některým se zranění vyhýbají, avšak to jsou vesměs opravdu jen výjimky. Moyes hodlá o Waynovo zdraví důkladně pečovat, protože si je vědom toho, jak významnou postavou je pro jeho tým.

 

„Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Wayne bude hrát v obou reprezentačních zápasech. Možná ne po tak dlouhou dobu, jakou odehrál, ovšem já na druhou stranu vím, jak to s Waynem v tuto chvíli vypadá – on chce hrát v každém zápase. Doufal jsem, že bychom mu mohli dopřát nějaké to volno, ovšem Roy má samozřejmě právo vybrat si pro tyhle zápasy tým, jaký chce, protože jsou pro něj důležité. Já to respektuji. Někdy v dohledné době budu potřebovat dát Waynovi oddech, ale v tuhle chvíli nemám ponětí, kdy to udělám,“ začal rozladěný David Moyes ironickým tónem.

 

„Možná v dalších dvou měsících nebo tak budu mít příležitost, abych mu dal alespoň trochu času na odpočinek, protože jeho úsilí, pracovitost a nasazení jsou neuvěřitelné. Když se díváme na Wayna Rooneyho, všichni si ten pohled užíváme, jenže ho nemůžeme nechat běhat po hřišti do nekonečna.“

 

„Mám dojem, že je lepším hráčem, když hraje pravidelně. To je důvod, proč v tuhle chvíli necítím tak velké zklamání kvůli tomu, že nastoupil v obou přátelských utkáních za Anglii. Avšak myslím si, že úroveň na jaké hraje, kolik kilometrů naběhá a množství energie, jakou do zápasů vkládá, jsou důkazem toho, že by bylo špatně, kdybychom mu během několika příštích týdnů nedopřáli žádný odpočinek.“

 

Gaffer United je nadšen tím, jaké výkony v této sezóně 28letá ikona Rudých ďáblů na hřišti předvádí a uvedl, že se bude snažit, jak nejlépe umí, a udělá vše pro to, aby z něho vymáčkl to nejlepší a během sezóny mohl z jeho schopností těžit celý tým.

 

„V některých konkrétních zápasech mu ten odpočinek dáme a řekneme mu něco jako: ‚v tomhle zápase tě budeme šetřit a necháme tě na lavičce náhradníků,‘ ale do této chvíle byl podstatnou částí ve většině našich plánů, které jsme dělali, takže jsme jej potřebovali využít pokaždé. Nechceme jej připravit o formu, chceme naopak, aby mu vydržela co nejdéle, ale na některé věci se musíme dívat s nadhledem. Wayne to pochopí. Myslím si, že věci, které děláme ohledně Wayna, jsou správné a on by nám měl věřit, že to všechno proběhne ve správný čas,“ zakončil Moyes své plány o Rooneyho odpočinku.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!