31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Thomas: „Fellaini má šanci se ukázat“

Bývalý záložník United Mickey Thomas věří, že Marouane Fellaini dokáže zastoupit zraněného Michaela Carricka ve středu pole a konečně zapůsobit na fanoušky, kteří o něm začínají pochybovat. Závěrem pochválil ve formě hrajícího Antonia Valenciu.

 

Letní posila Red devils, která na Old Trafford přestoupila až v poslední možnou chvíli, se zatím v očích fanoušků jeví, jako mírné zklamání. Fellaini se ještě plně neztotožnil s herním systémem, který United praktikují a jeho výkony rozhodně nedosahují těch, které předváděl v dresu Evertonu. Někteří belgického středopolaře nemají v lásce a jeho přínos považují za nulový nebo minimálně takový, jaký by nám poskytl i jiný průměrný záložník. Ostatní však byli z jeho příchodu nadšeni. Kdo sledoval Fellainiho v minulém působišti nemohl si nevšimnout, jak důležitou součástí týmu Toffees byl a jak úchvatné a vyrovnané výkony podával.

 

Není proto divu, že i David Moyes udělal vše pro to, aby svého bývalého svěřence přivedl do svého současného kádru, aby mohl jeho schopností nadále využívat. Fellaini si rychle zvykl na nové prostředí, avšak zatím nám toho na hřišti moc neukázal. Navíc se musel vypořádat i s nepříjemným zraněním zápěstí.

 

Nyní ale přichází čas, kdy by mohl zazářit a umlčet své kritiky, jelikož ve středu zálohy vznikla díky absenci Michaela Carricka velká díra, kterou je třeba zaplnit. Jako nejvhodnější kandidát připadá v úvahu Fellaini, který má možnost této jedinečné příležitost využít. Přesně tuto myšlenku zastává i Thomas Mickey, který pracuje jako fotbalový odborník pro MUTV.

 

„Záloha je klíčová a my musíme vyhrát každý následující zápas, který nás čeká. Carrick bude týmu pravděpodobně nějakou dobu chybět, takže bude zajímavé sledovat, kdo jej ve středu hřiště nahradí,“ začal bývalý velšský záložník, jenž na Old Trafford strávil tři sezóny v letech 1978-1981.

 

„Osobně si myslím, že by měl nyní příležitost dostávat především Fellaini, aby ukázal, co umí. Když hrál ještě v Evertonu, jeho hře nechyběla efektivita a tvrdost. To ostatně pocítili také United, kteří na konci sezóny 2011/2012 s Evertonem remizovali 4:4, a kdo měl na tomto výsledku výrazný podíl, dodávat nemusím. On dokáže do zálohy dodat potřebnou agresivitu, kterou postrádáme.“

 

Thomas se také vyjádřil na adresu křídelníka Antonia Valencii, který jej svými posledními působivými výkony velmi potěšil. Myslí si, že právě on a Fellaini by mohli hrát rozhodující roli v hektickém období svátků, ve kterém bude prioritou dostat se v tabulce co nejvýše.

 

„United se začínají dostávat do dobré formy a naplno se rozjíždět. Valencia je jedním z těch, kteří na tom májí velký podíl. Začíná podávat dobré vyrovnané výkony a na celkovou hru má velký vliv, ale zdá se mi, že lidé to ještě plně neocenili a moc se o tom nemluví. On se však dokázal zlepšit a na hřišti ze sebe vydává maximum. Vrací se do skvělé formy, je odvážný, rychlý s míčem u nohy a přidal i nějaké góly. Líbí se mi, jak hraje,“ zakončil Thomas Mickey.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!