02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

David Moyes přivítal v týmu dva nové asistenty

Personál Manchesteru United byl rozšířen o dva nové pracovníky, kterými jsou Robbie Cooke a Mick Doherty. Oba pánové mají bohaté zkušenosti se skautingem a jejich hlavní činností by tedy mělo být zejména vyhledávání talentů.

David Moyes nedlouho po svém příchodu na Old Trafford provedl výrazné změny v trenérském personálu, když si nové místo musel hledat asistent bývalého lodivoda Fergusona Mike Phelan, trenér prvního týmu René Meulensteen nebo také trenér brankářů Eric Steele, kteří zkrátka a dobře navzdory svým zkušenostem a znalostem nezapadali do Moyesových plánů. Jejich následníky se stali Steve Round, Jimmy Lumsden, Phil Neville a Chis Woods. Moyes si s sebou do United ale přivedl i další lidi, kterým věří, a které dobře zná z let minulých.

 

Ač byla tato obměna tváří očekávaná a do jisté míry nevyhnutelná, setkala se s negativním ohlasem. Navzdory tomu se pustil tým Moyese ihned do práce, a jak se zdá, skotský manažer věděl, do koho vkládá důvěru. Vytvořit dobré pracovní prostředí je hlavním cílem každého šéfa a Moyes tak volí své spolupracovníky uvážlivě a citlivě. Je to poměrně nevděčná úloha, ale musíme spoléhat na jeho schopnosti a věřit, že personální změny budou ku prospěchu věci.

 

Finální verzi složení týmu však Red Devils stále ještě nemají a Moyes se rozhodl rozšířit základnu svých kolegů a do „rodiny“ si přivedl další dva zkušené pracovníky.

 

Tím prvním je bývalý šéf skautingu Evertonu Robbie Cooke, druhou zkušenou posilou je Mike Doherty, který pro změnu doposud působil v Chelsea, jako skaut monitorující situaci v celé Evropě. Také Doherty už s Moyesem v Evertonu pracoval, než se v roce 2011 stal členem personálu londýnského celku ze Stamford Bridge.

 

Jak známo, Manchester United zaostal v uplynulém letním přestupovém období za svými úhlavními soupeři a na trhu hráčů nebyl zdaleka tak aktivní, jako oni. Nízkou aktivitu během přestupového léta lze přičíst také nezkušenosti šéfa exekutivy Eda Woodwarda, který má za sebou na své pozici velmi krušné premiérové léto, bez výraznějšího úspěchu při jednáních o přestupech.  A ač má náš klub po světě rozprostřenou širokou síť skautů a v jejich hledáčcích se ocitlo již mnoho jmen, spekuluje se, že Davidu Moyesovi ke spokojenosti ještě něco chybí, chce mít nad situací ještě větší kontrolu a touto činností hodlá i tentokrát pověřit ty, kteří jej v minulosti nezklamali. Tento postup má jednoznačně posílit možnosti klubu v oblasti skautingu.

 

Je opravdu těžké pokračovat ve stejném režimu, který tu během posledního čtvrtstoletí vytvořil Sir Alexe Fergusona se svými spolupracovníky, kterých se po jeho boku vystřídala pěkná řádka, avšak Moyes má při těchto krocích volnou ruku a snaží se vhodně doplnit vlastní řady jmény, která jsou pro něho samotného symbolem jistoty.

 

Jinými slovy se jedná o zvyšování konkurenceschopnosti. David Moyes myslí na budoucnost a snaží si posílit a vyztužit management Manchesteru United na všech pozicích tak, abychom mohli z jeho práce v příštích letech těžit.

zdroj: mixturesport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!