04/03/2021

Hráči United v reprezentačních dresech

Nani se s celým Portugalskem přiblížil Mistrovství světa v Brazílii po tom, co dokázali v prvním zápase baráže porazit na své půdě výběr Švédska v poměru 1:0.

Křídlo United sehrálo v z zápase svou roli a dokonce mohlo svůj výkon okořenit gólem. Jeho střelu však brankář Isaksson pokryl. Jediný gól v tomto zápase vstřelil, jak se dalo čekat, ex-hráč Rudých ďáblů Cristiano Ronaldo. Stejný hráč poté nastřelil i břevno.

V jiném zápase baráže nastoupil levý obránce United Patrice Evra. Ten však musel ochutnat hořkost porážky, když jeho tým prohrál na půdě Ukrajiny 2:0. Skóre tohoto zápasu otevřel Roman Zozulya a velmi uklidňující vedení pak prostřednictvím penalty zajistil Andrij Jarmolenko. Laurent Koscielny a Alexander Kucher pak byli z tohoto souboje vyloučeni.

Mezitím odehrála své utkání také Anglie. Jednalo se o přátelský zápas proti výběru Chile, jež se odehrál ve Wembley. Střetnutí skončilo výhrou Jihoameričanů 2:0, když se dvakrát dokázal trefit Alexis Sanchez z Barcelony. Do tohoto zápasu zasáhli hned čtyři hráči United – Wayne Rooney, Phil Jones, Chris Smalling a Tom Cleverley. Zatímco útočník Rudých ďáblů odehrál celý zápas, Phil Jones byl v sedmapadesáté minutě střídán za svého týmového kolegu Chrise Smallinga a Tom Cleverley pak nastoupil na posledních dvacet minut.

Zápas odehrál rovněž Antonio Valencia, který tým Ekvádoru dovedl na hřiště coby kapitán. Soupeřem jim byla Argentina, nicméně zápas skončil bezbrankovou remízou. Křídlo United však bylo po své hlavičce gólu velice blízko.

Jonny Evans odehrál celý zápas, ve kterém Severní Irové prohráli s Tureckem v poměru 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil na konci první půle Mevlut Erding.

Zdroj: ManUtd.com