17/05/2021

Keane skóroval za U21

Obránce Rudých ďáblů se trefil za reprezentační výběr Anglie v kategorii U21 v zápase proti Finsku. Souboj skončil vítězstvím Anglie v poměru 3:0.

Keane, jemuž se doposud podařilo na této úrovni skórovat pouze jednou, a to proti San Marinu, vstřelil včera večer úvodní gól zápasu. V jednadvacáté minutě totiž dokázal hlavičkou zúročit přímý volný kop Jamese Ward-Prowse.

Ještě před přestávkou pak pojistil vedení na 2:0 Saido Berahino. Útočník WBA se pak dokázal také trefit v druhém poločase, a to až v poslední minutě zápasu, čímž stanovil konečné skóre na 3:0.

Z Rudých ďáblů nastoupil v tomto střetnutí také Wilfried Zaha, který odehrál celých devadesát minut a Jesse Lingard, jež do zápasu nastoupil v třiaosmdesáté minutě.

Vítězství nad Finskem, které zápas dohrávalo v deseti lidech po tom, co se nechal v sedmdesáté minutě vyloučit Patrick O´Shaugnessy, znamená pro Angličany první místo v tabulce. Svěřenci Garetha Southgatea dokázali z pěti zápasů nastřádat třináct bodů a příští zápas odehrají 19. listopadu se San Marinem.

Včera večer odehrál celý zápas také Marouane Fellaini, přičemž musel unést hořkost porážky, když reprezentační výběr Kolumbie dokázal Belgičany zdolat v poměru 2:0. Byť se jednalo o přátelský zápas, už před výkopem bylo všem jasné, že se nikdo nudit nebude, jelikož se střetly celky figurující v první pětici žebříčku FIFA. Góly, jež oba padly ve druhé půli, vstřelili Radamel Falcao a Victor Ibarbo.

Zdroj: ManUtd.com