26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Manchesteru United narostl dluh

Manchesteru United se zvýšil dluh po tom, co vedení klubu zveřejnilo čtvrtletní zprávu za první období. A to i přes tvrzení Eda Woodwarda, podle kterého se klubu podařilo zvýšit obrat.

 

Klub z Old Trafford zaznamenal v prvním čtvrtletí ztrátu 300 000 liber, a to i přes skutečnost, že příjmy klubu vzrostly na částku 98,5 milionů liber. Hrubý dluh klubu tak vzrostl ze sumy 359,7 milionů liber na 361 milionů.

 

Ztráta vytvořená v tříměsíčním období, jež skončilo 30. září, navíc hrubě kontrastuje se ziskem ve výši 20,5 milionů liber ze stejného období loňského roku.

 

Komerční výnosy nicméně vzrostly o 39,3%, a to především díky dvanácti uzavřeným smlouvám, včetně kontraktů s ruskou leteckou společností Aeroflot a Emirates Bank. Příjmy z vysílacích práv rovněž vzrostly, a to dokonce o 40,9%.

 

Výkonný místopředseda Ed Woodward k této skutečnosti řekl: „Jsme potěšeni, že naše příjmy ve sledovaném období dosáhly rekordní výše. Stalo se tak především díky naší síle v komerčních obchodech a zvýšeným příjmům z vysílacích práv. Náš jedinečný přístup v komerčních obchodech bude i nadále řídit náš budoucí růst.“

 

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!