26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jones patří do základní sestavy

Podle bývalého hráče Red Devils a člena legendárních Busby Babes Wilfa McGuinnesse má Phil Jones schopnosti potřebné k tomu, aby se natrvalo usadil v základní jedenáctce Davida Moyese.

 

O Jonesovi toto bez pochyb ještě hodně uslyšíme, vždyť je mu už od útlého věku předpovídána velká kariéra a mnozí jej už delší čas považují za budoucího kapitána United i anglického národního týmu. Považte, je mu teprve 21 let a na hřišti se prezentuje jako zkušený ostřílený obránce. Byl obdařen mimořádným talentem, odvahou a nebojácností. Je skromný, je pracovitý, je oddaný. A dokonce lze na něm pozorovat vůdcovské schopnosti, kterých v dresu United pomalu, ale jistě nabývá. A když ke všemu přičteme jeho univerzálnost, tak ve svém věku dost možná nemá konkurenci.

 

Phil odehrál v tomto ročníku 15 utkání a proti Norwichi v Ligovém poháru se zapsal mezi střelce. Co je však hlavní, podává spolehlivé a vyrovnané výkony, skvěle a svědomitě plní pokyny od manažera a nemá problémy ani s disciplínou. V poslední době navíc nastupuje stále častěji i na své nejoblíbenější pozici středního obránce, kde by mnozí v jeho věku rozhodně nepůsobili tak sebejistě.

 

Ačkoliv je Wilf při jeho posuzování opatrnější a ví, že hráč má stále ještě daleko ke svému vrcholu, věří, že tento obránce, který je stále považován až za pomyslné číslo 4 při volbě do obrany, má všechny předpoklady k tomu, aby se v prvním týmu usadil natrvalo.

 

Určitě má na to, aby hrával pravidelně, jelikož doposud v této sezóně neodehrál jediný špatný zápas a naopak si v každém vedl výborně. Nicméně jedna věc je nesmírně důležitá a to ta, abychom od něj neočekávali více, než je zdrávo. Je totiž velmi snadné přehlédnout to, že je to pořád ještě velmi mladý kluk a jako hráč se neustále vyvíjí a zdokonaluje.“

 

Jones musí konkurovat zkušeným stoperům jako je Vidič a Ferdinand, ale lehké to nemá ani se svými vrstevníky Evansem a Smallingem, a tak je někdy zařazen do zálohy, nebo operuje na pravém kraji obrany. Pokud ale nastoupí v srdci obrany, nikdy nezklame a dokáže plnohodnotně zastoupit své starší kolegy. Jeho síla a energie jsou nevyčerpatelné a jeho profesionalita příkladná. Tento jeho styl hry je často srovnáván s talentovaným Duncanem Edwardsem nebo další legendou Rudých ďáblů Sirem Bobby Charltonem

 

McGuinness své bývalé spoluhráče v minulosti označil a nejlepší hráče, jaké kdy tým měl a říká, že podobné srovnávání s Jonesem je zatím ještě předčasné, ale jedním dechem dodává, že určitě podobnosti ve vývoji těchto hráčů jsou patrné.

 

„Pro mě osobně, jelikož já si o něm myslím jen to nejlepší, je nemožné někoho porovnat s Duncanem Edwardsem. Ale Phil byl v podobném věku, když začal hrát za United, jenže na rozdíl od Duncana se nebyl schopen udržet v prvním týmu, což bylo způsobeno jeho mladým věkem.“

 

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!