25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Wenger: „Van Persie má Arsenal stále v srdci“

Robin van Persie bude vždy „mužem Arsenalu“, prohlásil Arsene Wenger, který připravuje svůj tým na další těžký zápas.

Gunners totiž míří do Manchesteru, kde se v neděli utkají s United a budou si chtít pojistit první místo v tabulce Premier League. Za sebou mají dvě těžké bitvy, ovšem jak proti Liverpoolu, tak i v Champions League na půdě Dortmundu dokázali vyhrát.

 

Jedním z hlavním témat samotného zápasu mezi Red Devils a Arsenale, je další střetnutí van Persieho proti týmu, kde strávil osm let. A dokud bude nizozemský útočník působit na Old Trafford, ohlasy na jeho osobu spojené se vzájemnými zápasy v tomto ohledu jen tak neutichnou. Van Persie opustil londýnský Emirates Stadium v srpnu 2012, kdy byl prodán do United za 24 milionů liber a mnozí fanoušci londýnského celku jej oznažili za zrádce. Robin ovšem nepodlehl tlaku na jeho osobu a v minulé sezóně nastřílel v lize 26 gólů a pod Sirem Alexem Fergusonem pomohl mužstvu vyhrál titul.

 

V této sezóně se však zatím vyhřívá na výsluní právě londýnský klub, který si dokázal na čele vybudovat pětibodový náskok, když minulý víkend porazil  Liverpool. Manchester United se po ospalém začátku začíná dařit a sbírají body, ale stále jsou až na osmém místě.

 

Wenger přiznává, že mu nedělá dobře, když vidí hráče, kterého v roce 2004 kupoval jako dvacetiletého, jak nyní nosí na sobě dres United místo Gunners. „Samozřejmě, že je to divné, protože je to pro mě stále muž Arsenalu,“ řekl manažer Gunners Wenger.

 

„Vzal jsem si ho k sobě, když byl ještě velmi, velmi mladý hráč. Přešli jsme spolu všechny obtížné období a stal se prvotřídním hráčem. Pro mě zůstává hráčem Arsenalu.“

 

Do přestupu Van Persieho na Old Trafford hodně zasáhl osobitý přístup Fergusona, ale Wenger odhalil, že přítomnost trenéra Rene Meulensteena v týmu United také hodně ovlivnilo hráčovo rozhodnutí.

 

„Robina van Persieho ovlivnilo přesvědčení od nizozemského kouče, který byl v Manchesteru United. Takže i on sehrál v samotném přestupu velkou roli. I já jsem měl rozhovor s Robinem van Persiem, který mě přesvědčil, že ho neovlivnil jen přístup Alexe Fergusona. Do Manchesteru United byl prodán proto, že jsem z našeho rozhovoru rozpoznal jeho touhu odejít. Mnohokrát jsme si povídali z očí do očí.“

Wenger odmítl odpovědět na otázku, zda Van Persie, který chtěl zoufale titul v Premier League a nakonec se ho i dočkal, nyní může litovat svého rozhodnutí odejít z Arsenalu, vzhledem k tomu, jak se klubu z Emirates Stadium v probíhající sezóně daří.

 

„To vám může říct jen Robin van Persie. Nejsem v jeho pozici, takže na tuto otázku vám nemůžu odpovědět. Myslím si, že jsem se musel rozhodnout, jestli ho prodat nebo ne. Věděl jsem, že poté přijde obrovská kritika na mou osobu. Ale já jsem se takhle rozhodl, protože jsem na konci jeho dní v trénincích ucítil, že to bude nejlepší, co pro něj můžu udělat.“

 

Wenger se také domnívá, že to bude trochu divné, když na straně United na Old Trafford to bude bez Fergusona. Nový manažer Red Devils David Moyes přečkal těžký start do svého nového zaměstnání a nyní je t u jeho týmu vidět zlepšení.

 

„David Moyes ukázal, že je skvělým manažerem v Evertonu, kde z jeho filozofie budou žít ještě dlouho. Takže je třeba mu nechat čas, aby se skutečně v Manchesteru United naplno uplatnily jeho schopnosti. Pomalu už se to začíná ukazovat, důkazem jsou jeho poslední výsledky. Když někdo vydrží na svém místě 26 let a pak na jeho místo přijde někdo jiný, potřebuje dostat ten nový člověk čas. Bylo by to velmi obtížné a nebezpečné pro každého manažera, který by na jeho místo přišel. Pro mě se Moyes s tím tlakem vypořádal velmi dobře.“

 

Arsenal vyhrál osm z prvních deseti zápasů v Premier League a jestliže si připíše další tři body také na Old Trafford, budou už na ně Red Devils ztrácet jedenáct bodů.

 

„Máme sebevědomí, víme, co je v sázce. Budeme muset být důslední a hrát, co na nejvyšší úrovni. Musíme zopakovat naše výkony z posledních dvou utkání, která byla pro naši budoucnost jistě velmi důležitá.“

 

 

zdroj: premierleague.cz


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!