13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes si pochvaluje lepšící se výkony obrany

Manažer United má radost z toho, že může do hry nasadit jakéhokoliv stopera a při tom si může být jistý, že obrana bude fungovat na výbornou. Moyes tak může měnit stoperskou dvojici podle libosti a herně vytížit všechny.

 

Zdá se, že ať už bude složení dvojice středních obránců jakékoliv, žádná z kombinací nezklame. Každý z pětice hráčů Nemanja Vidič, Rio Ferdinand, Phil Jones, Jonny Evans a Chris Smalling už v průběhu této sezóně zasáhl do hry, což je jedině dobře a David Moyes hodlá v rotování této obranné pětky pokračovat.

 

Zdravá konkurence, která mezi hráči panuje, může celé situaci jedině prospět a dravé mladí má jistotu, že přednost nebudou dostávat hlavně zkušení, ale šanci mají všichni stejnou. Univerzálové Jones se Smallingem, kteří mohou navíc hrát také na pozici pravého krajního beka, dávají manažerovi více možností, jak zadní řadu poskládat, což je pro Rudé ďábly vítaným přínosem jak na domácí, tak i evropské frontě.

 

Moyes má tedy při řešení této probatiky příjemné starosti a musí se řídit zdravým rozumem, aby vhodně zapojil do hry všechny obránce.

 

„Měli byste mít mezi hráči trochu více soudržnosti a sehranosti, ale když máte pět stoperů, jako tomu je v našem mužstvu, je potřeba, aby byli všichni využiti. Všichni potřebují na hřišti strávit nějaký čas a odehrát určitý počet zápasů a někteří se občas zraní, což znamená, že musíme některé věci měnit. Bylo by lepší, kdybychom mohli dosáhnout větší vyrovnanosti, ale tuto chvíli je to tak, že kdokoliv je nasazen do hry, vždy je odvedena skvělá práce.“

V posledních pěti utkáních inkasoval Manchester United pouze tři góly a posledních osm zápasů jsme neprohráli, což značí dobrou práci naší defenzivy a pochopitelně to těší i samotného Moyese.

 

„Jsem tím potěšen, protože jestliže se můžeme plně spoléhat na obránce, pak se může naplno projevit kvalita našich ofenzivních hráčů, kteří potom mohou udělat v zápase rozdíl. Takže mě těší, že v posledních několika zápasech vypadala naše defenzivní hra mnohem pevněji a jistěji a navíc jsme neobdrželi zase tak moc gólů,“ uvedl manažer Devils pro MUTV.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!