21/06/2021

U21: United – Stoke City 0:1

Hráči Manchesteru United U21 nestačili v dnešním ligovém utkání na mladíky Stoke City a na domácím hřišti prohráli 0:1.

V základní sestavě Manchesteru United U21 se opět objevili hráči z prvního týmu. V obraně nastoupil brazilský obránce Fabio, v záloze pak Wilfried Zaha a také skotský záložník Darren Fletcher, který se vrací po vleklém zranění do sestavy United. Zápas si nenechali ujít ani manažer Red Devils David Moyes a jeho asistent Steve Round. V útoku nastoupil Will Keane, ale na hřišti vydržel pouze čtyři minuty. Poté musel kvůli tržné ráně na hlavě ze zápasu odstoupit.

Do první vážnější šance utkání se dostal v 12. minutě Darren Fletcher, nicméně s jeho přízemní střelou si hostující brankář bez problémů poradil. Wilfied Zaha, který na kraji zálohy dělal soupeři problémy, mohl dostat United do vedení zhruba po půl hodině hry, jeho střele však chybělo pár desítek centimetrů. Hráči Stoke City se těsně před koncem prvního poločasu dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co Michael Keane zahrál v pokutovém území rukou, ale rozhodčí byl proti. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

V 57. minutě se do vedení dostali hráči hostujícího celku. Na centr na bližší tyč si naběhl Adam Thomas a překonal Bena Amose v brance Manchesteru United – 0:1. O pět minut později viděl Ryan O’Reilly druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. United se tak naskytla výhoda jednoho hráče v poli navíc. Manchester United ale tuto výhodu nedokázal využít, když se neprosadili Barmby, Zaha a ani Ekangamene. Zápas tak skončil vítězstvím Stoke City v poměru 1:0.

Další utkání čeká hráče Manchesteru United U21 až 2. prosince, když nastoupí proti poslednímu Blackburnu Rovers.