UYL: Real Sociedad – United 0:2

Hráči Manchesteru United U19 v dalším zápase UEFA Youth League zvítězili v důležitém utkání v Realu Sociedad 2:0 a drží naděje na postup.

Mladíci Manchesteru United zavítali na hřiště Realu Sociedad, který ve třech úvodních utkáních UEFA Youth League neztratil ani bod. Hned po úvodním hvizdu se pokusil domácího brankáře ohrozit James Wilson, nicméně jeho střela neměla potřebnou razanci a přesnost. V 11. minutě se Manchester United dostal do zaslouženého vedení. Sam Byrne přízemním centrem našel Jamese Wilsona a ten překonal brankáře Otaňa – 0:1.

Domácí poté hru vyrovnali a dostali se do řady nebezpečných příležitostí. Například po odražené střele od břevna se k hlavičce dostal Inai Manso a Pereira předvedl fantastický zákrok. V 32. minutě sice domácí vyrovnali poté, co Pereira vyrazil střelu Martina Merquelanze a dorážející Odei Arrieta dopravil míč do sítě, nicméně rozhodčí kvůli faulu branku neuznal.

V druhém poločase oba týmy pokračovaly v řadě šancí, ale byli do United, kteří se v 56. minutě radovali z další vstřelené branky. Sam Byrne skvělou přihrávkou našel Joe Rothwella a ten zvýšil vedení United – 0:2. Domácí Real Sociedad si poté vytvořil tlak, nicméně střely Armendarize, Merquelneze a Odriozoly šly všechny nad branku. V závěru utkání musel ze hřiště kvůli zranění obránce Tarantino a jelikož už španělský celek třikrát vystřídal, dohrával zápas pouze s deseti hráči. United už si konec utkání pohlídali a v důležitém utkání zvítězili 2:0.

V dalším utkání skupiny A UEFA Youth League remizoval Šachťar Doněck na domácím hřišti s Bayerem Leverkusen 2:2. Manchester United se momentálně v tabulce nachází na třetím místě, kdy na vedoucí Real Sociedad ztrácí tři body a na druhý Šachťar Doněck pouhý bod.