24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – Norwich City

Rudí ďáblové hostili na Old Trafford ve 4. kole Capital One Cupu Norwich, který se po porážce 4:0 se soutěží loučí. Rudí ďáblové nastoupili ve výrazně omlazené sestavě a zápas tak dnes vyhrál hlavně naplněný potenciál a talent. Kanárci byli pro naše hráče snadným soustem, nekladli výraznější odpor a v jednoznačném utkání silnějšímu a lepšímu celku podlehli.

Poslední ze série čtyř domácích utkání v řadě zakončovali Devils proti celku Chrise Hughtona. Po úspěšném comebacku v 9. kole Premier League, který se o víkendu povedl United proti Stoke City, cestoval do Divadla snů další tým, který dokáže velmi dobře bránit a pořádně svým soupeřům zápas znechutit. V rámci Ligového poháru přijeli s United změřit síly Canaries. Očekávalo se, že Moyes nepošle na trávník top sestavu, ale nasadí do hry hráče širšího kádru. Nebylo ovšem radno riskovat, protože pokud by Manchester nepostoupil, bylo by to při nejmenším nemilé překvapení. V tomto případě jsme ale mohli zůstat naprosto klidní. Náš soupeř hrál v tomto klání druhé housle a v útoku byl hodně bezzubí. Naopak United se zkušenou stoperskou dvojicí a několika mladíky v sestavě byli aktivnějším a fotbalovějším týmem, ze hry měli o poznání více a zaslouženě postupují dál. Otěže zápasu byli v našich rukou a z naší snahy také plynuly četné šance. Vše načal proměněnou penaltou Chicharito, kterému se po přestávce podařilo skóre dvojnásobit. Devils Norwichi nedovolili odpovědět a jeho útočnou snahu úplně eliminovali. Postupně jsme tak utkání zcela ovládli a soupeř, který si nevěděl v obraně příliš rady, a síly mu postupně docházely, se dalším gólům nevyhnul. Třetí trefu přidal Jones a jednoznačnou výhru pečetil Fábio. Nakonec to tedy nebyl zas tak složitý zápas a to hlavě díky efektivitě a skvělému výkonů mladých talentů, kteří se předvedli v plné kráse. Tento match se hrál především v naší režii a odvíjel se podle našich představ. United slaví zasloužený postup do čtvrtfinále Capital One Cupu, díky výhře nad Norwichem 4:0

 

Kanárci rozhodně neměli v úmyslu prezentovat se na Old Trafford ofenzivní smrští, ale spíše pocuchat našim hráčům nervy, a poté nekompromisně udeřit. Jejich styl hry, zvláště v zápasech se silnějšími protivníky, totiž blízce připomíná Stoke City, takže United čekalo v podstatě repete posledního střetnutí. Norwich v lize zatím úspěchy neslaví a aktuálně mu patří 17. příčka. S defenzivní taktikou šel i do souboje s Ďábly a musel doufat, že mu vyjde nějaký ten brejk, či standardka, avšak na nějaké parády či pohledné kombinace jsme se mohli těšit především v podání našeho mužstva.

 

Tým Chrise Hughtona jel do Manchesteru hlavně bránit a podle toho měl také vypadat obraz hry. Dal se tedy předpokládat fyzicky náročný duel plný tvrdých osobních soubojů a dobývání pokutového území Norwiche. Důležité bylo ovládnout hru, vytvořit dostatečný tlak na bránu a pokusit se vstřelit rychlý gól, který by dodal hráčům sebevědomí a klid na kopačky. Zanedbat se ovšem nesměla ani defenziva, jelikož vzdušný prostor musel být dobře zajištěn a nápomoc s rozehrávkou byla též potřebná.

 

Norwich má za sebou v letošním ročníku Capital One Cupu už dva zápasy. V tom prvním si zastřílel na hřišti Bury, které porazil 3:6, ve 3. kole však neměli Canaries daleko od vyřazení, když na hřišti Watfordu dlouho prohrávali, jenže útočník Gary Hooper dokázal v 5. minutě nastavení vyrovnat na 2:2 a tentýž hráč se v prodloužení zasloužil i o trefu rozhodující. Manchester, jak známo, v derby na Old Trafford zdolal gólem Chicharita 1:0 Liverpool.

 

Jak už bylo zmíněno, na trávníku se měli objevit méně vytížení hráči, kteří se chtěli předvést a také byli plni sil. Do jaké míry však bude zápas ovlivňovat dravé mládí, bylo na Moyesovi, který nechtěl nic podcenit a hodlal udělat vše pro to, aby jeho tým zůstal v boji o všechny trofeje.

 

Manažer Devils se rozhodl trochu zaexperimentovat a poslal na plac zajímavě složenou základní jedenáctku, která nastoupila ve formaci 4-4-1-1. V bráně se objevil Lindegaard, v obraně hráli Rafael, zkušená stoperská dvojice Ferdinand s Vidičem a nalevo dostal šanci Büttner. Střed zálohy měl složení Cleverley-Jones a na pravém křídle si svůj debut na Old Trafford odbyl Zaha, vlevo operoval Young. Januzaj hrál na pozici podhrota a jediným útočníkem zůstal vpředu Chicharito.

 

Zápas se uskutečnil v Manchesteru na Old Trafford. Obloha byla zatažená a během utkání se spustil déšť; teplota 8°C.

 

Večerní utkání mělo hojnou návštěvu a na stadionu panovala výborná atmosféra. Všechno bylo přichystáno a hlavní rozhodčí Kevin Friend duel zahájil. Začátek byl dosti opatrný a hra vyrovnaná a místy dosti nepřesná. Ovšem po chvíli se týmy začaly osmělovat a dostávat se do zápasu. V 9‘ zkoušel ohrozit Lindegaarda Redmond, jenže jeho rána mířila vedle levé tyče. United si postupně vytvářeli převahu a kombinovali na soupeřově polovině. Ve 13‘ přihrával Zaha z pravé strany do vápna, kde si Chicharito balón před bránou dobře zpracoval, ovšem obránce Bennett jej na hranici pravidel stáhl k zemi a Chicharito v pádu zamířil vedle tyče. Ve 14‘ centroval zprava Januzaj, Ferdinand hlavičkou posílal balón před bránu na Chicharita, ale odvážný Johnson před ním stačil hlavou míč odehrát na rohový kop. Po svém obětavém zákroku však musel být otřesený Johnson ošetřen. V přihrál Young  do vápna Januzajovi, který Ferem v pokutovém území faulován a sudí k velké nelibosti hostů nařídil penaltu. Míč si ve 20‘ a bílý bod postavil Chicharito a přesnou střelou doleva poslal svůj tým do vedení – 1:0

 

Úvodní gól byl přesně to, co Devils potřebovali. Nyní hráli v pohodě a s mnohem větší lehkostí. Ve 25‘ centroval z přímého kopu do pokutového území Young, avšak Chicharitova hlavička skončila v náručí dobře postaveného Bunna. United byli při chuti, chtěli útočit a přidat další zásah, což kvitovali i diváci. Tempo hry ovšem nebylo nijak vysoké a hráčům obou celků dělalo hodně starostí, vypořádat se s mokrým trávníkem. Kanárci nejevili po získání balónu zájem hnát se vpřed a nikam nepospíchali. V obraně za to byli dobře organizovaní a tak to Devils zkoušeli hlavně po stranách a střelbou z dálky jako ve 35‘ Young, jehož pokus zpoza vápna Bunn bez problémů zneškodnil. Mnohem nebezpečnější ránu vyslal na bránu hostů po přistrčení Jonese zpoza šestnáctky o minutu později Januzaj, avšak zakroucený balón prolétl těsně vedle levě tyče. Ve 39‘ hledal aktivní Zaha v pokutovém území Januzaje, který ale v rozhodující chvíli podklouzl. Ve 41‘ Redmondův šouráček neměl šanci na úspěch. V závěru první půle se snažili vytvořit si šanci Canaries, ovšem naše defenziva bez větších obtíží odolávala. Ve 45‘ předvedl něco ze svého umění Januzaj, který s míčem u nohy prokličoval z levé strany do vápna, avšak obě jeho následné střely obránci dokázali zablokovat. Rozhodčí přidal navíc tři minuty. Ve 45+1‘ centroval do vápna zleva Young, nicméně Chicharito na balón hlavou nedosáhl. Více zajímavého už jsme neviděli a po první půli měli k postupu blíže Rudí ďáblové, kteří vedli – 1:0

 

Podle očekávání měli více ze hry domácí, kteří dobře kombinovali, využívali volných prostorů na křídlech a celkově byli mnohem aktivnější než soupeř, který toho směrem dopředu moc nepředvedl. Díky využité penaltě jsme vedli a naši hráči byli při chuti přidat další góly, což bylo hlavním úkolem v poločase druhém, aby byl zápas co nejdříve rozhodnutý.

 

Hosté ihned po změně stran přidali, nicméně jejich zvýšená aktivita jim úspěch nepřinesla. Nejblíže ke gólu měl ve vápně po centru Redmonda Elmander, který ale v 51‘ mířil vedle pravé tyče. Vzápětí udeřilo na druhé straně a v 53‘ už to bylo o dva góly. Young skvělou přihrávkou uvolnil na levém křídle Büttnera, jehož nechal Whittaker odcentrovat do vápna, kde balón přistál přesně na hlavě volného Chicharita, kterého ale gólman Bunn skvěle vychytal. Jenže pohotový a stále nikým nekrytý Chicharito se snadno dostal k vyraženému míči a další hlavičkou už míč do sítě dostal – 2:0

 

Rudí ďáblové těžili z navýšeného skóre a hra se opět odvíjela v jejich režii. Na konci 56‘ se Redmond na pravé straně snadno zbavil Büttnera a odcentroval. Na jeho centr si v pokutovém území naskočil Snodgrass, nicméně Lindegaard důležitý zákrokem udržel čistý štít. Snodgrass se ale při snaze o skórování srazil s hlavou s Rafaelem a zůstal otřesen ležet na hřišti. Hra byla poté kvůli jeho ošetřování na několik minut přerušena a záložník soupeře musel být nakonec odnesen na nosítkách.  V 64‘ byl Snodgrass nahrazen Pilkingtonem. Devils poté pokračovali ve své aktivitě a soupeř nebyl schopen držet krok. V 70‘ pálil po svém postupu středem hřiště zpoza vápna Januzaj, ovšem jeho skákavá rána mezi tři tyče nemířila. Na konci 75‘ Chris Hughton podruhé střídal a na hřiště poslal Murphyho na místo Redmonda. V těchto chvílích se hra poněkud vyrovnala. Manchesteru nevycházela kombinace a také ubrali plyn a už se nikam bezhlavě nehnali. Na začátku 78‘ byl při odchodu ze hřiště potleskem vyprovoděn Zaha, který přepustil místo Rooneymu, který přišel podpořit ovládnutí pole. Utkání se pomalu chýlilo ke konci a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Devils neměli kam spěchat a s rozvahou kontrolovali hru s míčem na kopačkách. V 82‘ přihrál Rooney Chicharitovi, který to zkusil zpoza šestnáctky, ale mířil těsně nad. V 87‘ Rudí ďáblové zvýraznili třetím gólem své vedení. Januzaj přihrál na pravé straně Rafaelovi, který poslal do vápna prudký centr, kterým našel hlavu Chicharita, ale ten nedokázal na razantní přihrávku dobře reagovat a jeho nepovedenou hlavičku odvracel nešikovně hlavou Bassong, čehož využil Jones, který napálil balón ze vzduchu a svým povedeným volejem překonal bezmocného gólmana Kanárků potřetí – 3:0  

 

Skóre bylo stále výraznější a herní převaha rovněž. Devils hráli ve velké pohodě a s chutí dále útočili. V 89‘ oba manažeři střídali. Za United přišel na poslední minuty zápasu Anderson místo Cleverleyho, za hosty, kteří provedli poslední změnu v sestavě, se přišel místo Hoolahan bít Hooper.  V 90‘ napřáhl zpoza pokutového území Januzaj, ale rána mu nesedla a byla hodně nepřesná. Zejména díky ošetřování Snodgrasse bylo navíc nastaveno jedenáct minut. V 90+3‘ vyčerpal střídání Moyes, který místo Januzaje zapojil do hry Fábia. A hned v následné 90+4‘ nový muž na hřišti zpečetil výhru Devils čtvrtou trefou. Rooney od půlící čáry nádherným pasem našel za obranou naběhnutého Fábia, který si hrudí míč zpracoval a dalším dotykem jej dokázal propasírovat pod vyběhnutým Bunnem – 4:0

 

V tuto chvíli už nebylo o čem. Jednoznačný výsledek mluvil za vše, hráči si společně s fanoušky závěru zápasu užívali plnými doušky a pomalu začínali oslavovat postup. Utkání ale ještě nekončilo a frustrovaní Kanárci se snažili dosáhnout alespoň čestného úspěchu. Jejich agresivní hra jim však nebyla nic platná. V 90+6‘ centroval z pravé strany Young, který našel ve vápně hlavu Chicharita, ale ten odmítl završit hattrick a zamířil vedle. Následně se utkání v klidu dohrávalo, Devils měli balón u nohy a už jen čekalo na závěrečný hvizd. Manchester United postupuje do čtvrtfinále Capital One Cupu poté, co na Old Trafford bez větších problémů porazil Norwich City – 4:0

 

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard – Rafael, Ferdinand, Vidič, Büttner – Zaha (78‘ Rooney), Cleverley (89‘ Anderson), Jones, Januzaj (90+3‘ Fábio) – Chicharito

 

 Lavička: Amos, Smalling, Fábio, Valencia Anderson, Giggs, Rooney

 

Základní sestava Norwich City: Bunn – Whittaker, Bassong, Bennett, Garrido – Snodgrass (64‘ Pilkington), Fer, Jonhson, Redmond (75‘ Murphy) – Elmander, Hoolahan (89‘ Hooper)

 

Lavička: Nash, Martin, Pilkington, Howson, Hooper, Bechio, Murphy

 

Góly: Manchester United – 20‘ (penalta) a 53‘ Chicharito, 87‘ Jones, 90+4‘ Fábio

 

Bez karet

 

Hlavní rozhodčí: Kevin Friend

Asistenti na čarách: Harry Lennard & John Flynn

Čtvrtý rozhodčí: Graham Salisbury

 

Návštěva: ??? diváků

 

 

Další zápasy 4. kola Capital One Cupu

Celkem 13 týmů s příslušností Premier League proniklo do 4. kola Capital One Cupu. Nejatraktivnějším duelem bylo jednoznačně londýnské derby Gunners s Blues na Emirater Stadium. Strhující match hraný ve vysokém tempu a za parádní atmosféry nedopadl pro domácí dobře a i když měli mírně navrch, z postupu se raduje Mourinhova Chelsea. Přestřelky Leicesteru s Fulhamem, ale zejména Birminghamu se Stoke, byly příjemným zpestřením úterní várky zápasů. Ve středu si Kohouti si na White Hart Lane zopakovli s Hull City nedělní ligový zápas, avšak tentokrát museli o jejich výhře rozhodnou penalty. Ani duel Strak z Newcastlu, které hostili Man City nebyl po 90 minutách rozhodnutý, nicméně tým Manulea Pellegriniho dvěma góly v prodloužení urval postup. Duel Černých koček se Saints se bude hrát až příští týden.

 

Úterní zápasy (29.10.)

Výkop

Domácí

Výsledek

Hosté

20:45

Arsenal

0-2

Chelsea

20:45

Birmingham City

4-5 (na penalty – 2:4)

Stoke City

20:45

Burnley

0-2

West Ham United

20:45

Leicester City

4-3

Fulham

 

 

Středeční zápasy (20.10.)

Výkop

Domácí

Výsledek

Hosté

20:45

Tottenham Hotspur

3-2 (na penalty 8:7)

Hull City

20:45

Newcastle United

0-2 (po prodloužení)

Manchester City

 

 

Dohrávka – středa (6.11.)

Výkop

Domácí

Výsledek

Hosté

*20:45

Sunderland

Southampton

 

*výsledky těchto utkání budou doplněny

 

Mládí Manchesteru United nezklamalo, ukázalo se ve výborném světle a tým slaví naprosto zasloužený postup. Převaha Rudých ďáblů nebyla zpočátku nijak velká, avšak na neškodné Kanárky bohatě stačila. Rudí ďáblové nicméně postupně přikládali pod kotlem a hosté přestávali stíhat. United měli s přibývajícím časem ze hry více, ovládli střed pole a celkově podali skvělý výkon, který podpořili hlavně mladíci v čele se Zahou, ale hlavně Januzajem, ale velký kus práce odvedl třeba také bojovný Jones a samozřejmě dvougólový Chicharito. Nerad bych tu ale vyzdvihoval pár jedinců, protože každý hráč si zaslouží za svůj dnešní výkon velikou pochvalu. Díky zkušené obraně jsme měli o několik starostí méně. Vidič s Ferdinandem se velmi umě vypořádali s ofenzivou Canaries a pro tým byli ohromnou jistotou a výsledkem budiž čistý štít. Díky tomu mohl celý zbytek mužstva věnovat pozornost dobývání pokutového území soupeře, což šlo dnes poměrně snadno a zadní řady Norwiche si dnešní duel za rámeček rozhodně nedají. Především díky ovládnutí středu pole a velkému % držení míče jsme diktovali tempo hry a soupeř viditelně nestíhal. Ačkoliv Devils dobře spolupracovali a táhli za jeden provaz, v ofenzivě to dnes bylo hodně o individualitách. Na obranu Canaries se valil jeden útok za druhým a jejich obrana nebyla příliš pevná a nepůsobila zrovna nejjistějším dojmem. Rozhodujícím faktem bylo, že jsme měli míč na kopačkách a protivníkovi jej prakticky nepůjčili s tím, že mladí dravci se nebáli zaútočit a vzít zodpovědnost na sebe. Tím pádem se na naši přímočarou a odvážnou hru dívalo mnohem lépe, protože nebyla tak profesorská a vyumělkovaná. Rychlost, nasazení a technika hrály prim. Vývoj utkání vyzníval v náš prospěch. Podařilo se nám otevřít skóre a po přestávce přidal další a v podstatě zlomový gól, což je vždy velice důležité a soupeř se už pak jen málokdy zmůže na nějaký odpor. Norwich se sice nevzdával, ovšem dnes bylo na hřišti jen jedno mužstvo, které podporováno skvělými fanoušky předvádělo krásný, ofenzivní a pohledný fotbal. Hráčům lze vytknout snad jen spoustu většinou nepřesných a nevyužitých centrů do pokutového území, ovšem jinak, zde není prostor pro přílišnou kritiku a David Moyes bude jistě nadšen z představení svých svěřenců, kteří vybojovali postup do čtvrtfinále Capital One Cupu. Manchester United na Old Trafford hladce přehrál Norwich City – 4:0

 

K dalšímu utkání budou United cestovat do Londýna, kde je na Craven Cottage přivítá Fulham. Martin Jol zůstává i nadále manažerem Cottagers, avšak židle se pod ním začíná houpat a každý další prohraný zápas pro něho může znamenat vyhazov. Dokážou jeho ovečky vzdorovat také Rudým ďáblům? To se dozvíme v sobotu 2. listopadu/november, kdy utkání v 16:00 našeho neboli středoevropského času (SEČ).

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!