Hodnocení: Manchester United – Norwich City

Jak si naši hráči vedli v dnešním pohárovém zápase, se dozvíte v tomto článku.

Anders Lindegaard – Neměl příliš moc práce, ale za stavu 2:0 předvedl výborný zákrok po hlavičce Snodgrasse. Občas mi vadila jeho nepřesná rozehrávka, ale mohlo to být způsobené velmi podmáčeným terénem. 6,5

Rafael – Pomáhal Zahovi seč mu síly stačily. Směrem dozadu neměl tolik práce, jak je zvyklý. 7

Rio Ferdinand – Bezproblémový výkon. Stejně tak, jako celá obrana neměl téměř co na práci. A tak často rozehrával akce. 7

Nemanja Vidič – Jednu chybičku udělal, a to když se před něj dostal Elmander a jen těsně netrefil bránu. Zase to ale odčinil skvělou hlavičkou před dotírajícím útočníkem hostů. 6,5

Alexander Büttner – Jeho výkon se mi velmi líbil. Vepředu byl hodně aktivní, jeho centry byly nebezpečné, po jednom z nich vstřelil, ač až napodruhé, Chicharito gól. V obraně až na jednu situaci nezaváhal. 7,5

Wilfried Zaha – V prvním poločase jednoznačně jeden z nejlepších na hřišti. Těžko ho někdo odstavil od míče a jeho centry měly oči a skvělé parametry. Nicméně ve druhém poločase se vytratil ze hry, a tak byl jako první vystřídán. 7

Phil Jones – Phil mi na pozici středního záložníka nesedí a dnes to jenom potvrdil. Jedině, že by musel bourat rozehrávku soupeře, ale takový soupeř by musel mít jiné kvality než má Norwich. Jeho kreativita není nikterak vysoká a dnes to jenom potvrdil. Ve druhém poločase ho vůbec nebylo vidět, až do momentu, než vstřelil 3. gól zápasu. 6,5

Tom Cleverley – Solidní výkon. Dnes to byl on, který měl něco vymýšlet a být tou spojkou mezi obranou a útokem. Místy se mu to dařilo, nebál se míč potáhnout a rozdat jej svým spoluhráčům z útoku. Jako vždy vyčníval svou fyzičkou a bojovností. 7

Ashley Young – Po dlouhé době dostal příležitost napravit si svou mírně pokaženou reputaci. Nic bych proti jeho dnešnímu výkonu nemohl namítat, ale tolik centrů co poslal do šestnáctky a snad ani jeden nenašel hráče United, tomu se ani nedá uvěřit. Tedy až na tuto neschopnost najít svého spoluhráče před bránou soupeře předvedl velmi dobrý a energický výkon. 7

Adnan Januzaj – Když má tento 18-letý talent míč, tak se jen soustředím, co zase předvede. Je radost se na něj dívat a dnes tomu chyběl pouze gól. Po faulu na něj Chicharito otevřel skóre z penalty. Připadá mi, že má míč přilepený k noze. Nedělá ani žádné velké kličky, ale s takovou lehkostí obchází protihráče, že si musí připadat jako kužely na tréninku. 8 – MOTM

Javier Hernandez –  Vstřelil dva góly, i když jeden z penalty a jeden s mírným štěstím. Celkově ale předvedl velmi dobrý výkon a myslím, že by byla velká škoda přijít o tohohle sympatického zabijáka. 7,5

Wayne Rooney – Velmi nezvyklá pozice pro něj přijít až takhle pozdě a za téměř rozhodnutého stavu. Vždy mu trvá nějakou dobu, než se dostane do zápasu. Přišel na hřiště v 78. minutě a příliš toho neukázal, nicméně jeho asistence Fabiovi byla skvělá. 6

Anderson – Přišel na krátkou dobu a téměř se do zápasu nestihl zapojit. Nehodnocen

Fabio – Přišel, viděl, vstřelil gól a zase odešel. Tak by se dalo stručně sumarizovat jeho dnešní působení v zápase. Nehodnocen

Týmový výkon – Ze začátku se hráči mírně hledali, ale poté začali hrát takový fotbal, jaký si fanoušci Rudých Ďáblů přejí. Skvělé akce, doprovázené spoustou centrů do šestnáctky. Konečně se také podařilo proměnit více než jednu šanci a tak United poprvé v letošní sezóně vyhráli takovým rozdílem. 7,5