U21: United – Fulham 2:2

Hráči Manchesteru United U21 remizovali v 5. kole Barclays U21 Premier League na domácím hřišti s Fulhamem 2:2.

V základní sestavě Manchesteru United U21 se poprvé po deseti měsících objevil skotský záložník Darren Fletcher. Úvod utkání mnoho šancí nenabídl, hrál se velmi bojovný fotbal, a na první větší šanci utkání museli diváci čekat až do 30. minuty, kdy byla střela Reece Jamese zblokována na rohový kop.

O chvíli později hlavičkoval po centru Jamese Michael Keane na svého parťáka v obraně Toma Thorpe, který branku hostujícího Fulhamu přestřelil. Fulham byl blízko vstřelení branky po střele Buomescy Tue Na Bangny, která skončila po skvělé přihrávce Joshe Pashleye na břevně branky Sama Johnstone. V 36. minutě Lasse Vigen Christensen skvěle uvolnil Moussu Dembeleho, který prostřelil Johnstona a otevřel skóre utkání – 0:1. Na tomto stavu se už do konce prvního poločasu nic nezměnilo.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější svěřenci manažera Kita Symonse a nechybělo mnoho a střela Toma Richardse skončila v brance. Fulham Manchester zatlačil a odměnou mu byla další vstřelená branka. V 56. minutě se dostal odražený míč k Muameru Tankoviči a ten zvýšil vedení svého klubu – 0:2. Manchesteru United se podařilo snížit o tři minuty později. Tyler Blackett našel Willa Keane, jehož střelu sice brankář Jesse Joronen vyrazil, ale míč si do sítě srazil obránce Arthurworrey – 1:2.

Manchester United se snažil o vyrovnání, ale Tom Lawrence v dobré střelecké příležitosti mířil vedle. Nepovedla se ani střela Willa Keana z voleje, kterou pro něj připravil Darren Fletcher. Domácí obraně dělal velké problémy 17letý Dembele, jehož střelu vyrazil Johnstone, a o chvíli později mířila jeho hlavička nad. Na druhé straně Joronen zneškodnil střelu střídajícího Joe Rothwella. Manchesteru se nakonec v závěru utkání přece jenom podařilo vyrovnat. V 87. minutě připravil Rothwell míč pro Michaela Keane, který vyslal nechytatelnou střelu do horního rohu Joronenovy branky – 2:2.

Utkání tak skončilo remízou 2:2. Hráči Manchesteru United U21 mají na svém kontě po pěti odehraných zápasech osm bodů za dvě výhry a dvě remízy.