24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Zpívající fanoušci United chtějí rozšířit svou sekci

Organizátoři sekce pro zpívající diváky mají po včerejším zápase se San Sebastianem v plánu nadále pokračovat a především rozšiřovat tento nápad.

 

Organizátoři této sekce doufají, že po včerejším úspěchu získají povolení i pro následující domácí zápas Ligy mistrů s Šachtarem Doněck, jež se odehraje 10. prosince. Důvodem pro rozšíření tohoto projektu, jehož cílem je zajistit atmosféru na Old Traffordu, jsou pochopitelně kladné ohlasy, které po včerejšku získal. Tento projekt funguje rovněž na spolupráci s experty na akustiku, jejichž úkolem je pochopitelně zvukově pokrýt celý stadion.

 

Fanoušci po včerejšku mohou gratulovat především sami sobě. Jednak za své chování, které po celou dobu utkání bylo v regulích se zákonem a jednak za pozitivní energii, kterou patnáct set fanoušků svými písněmi dokázalo zajistit.

 

Jak trenér Phil Neville, tak i Ashley Young poděkovali na Twitteru divákům za podporu. Zpátky se nedržel ani manažer David Moyes.

 

Ta sekce byla opravdu velmi dobrá,“ řekl. „Byli pěkně hluční. Něco podobného funguje také na Celticu, kde je to famózní. Tento projekt je důležitý. Pokud jste fanoušek ze staré školy, chcete zpívat a fandit. Někdy je ale lidi třeba správně nastartovat.“

 

Organizátoři tohoto projektu nyní doufají, že se jim dostane podpory také pro následující domácí zápas Ligy mistrů. Bohužel je tento projekt možné uskutečnit pouze v pohárových zápasech, jelikož část stadionu, na němž je právě sekce pro zpívající fandy umístěna, je vyhrazena pro venkovní fanoušky soupeřů z Premier League.

 

Že tento projekt bude 10. prosince v zápase se Šachtarem pokračovat, potvrzuje také nízká předpokládaná návštěva ze strany ukrajinských fanoušků, u nichž se opravdu výrazná podpora svého týmu neočekává.

 

Musíme s klubem učinit rozhodnutí o tom, jak s tímto projektem budeme dále nakládat,“ Andrew Kilduff, zakladatel projektu. „Zápas s Doněckem se jeví jako dobrá volba, ale určitý potenciál dřímá také v zápasech FA Cupu. Cílem tohoto projektu je vytvořit něco, co už bude pro příští sezonu zaběhnuté, i když tedy nejsem zrovna zastáncem názvu „zpívající sekce“, jelikož atmosféru by měl vytvořit celý stadion. Pokud se nám podaří navýšit počty těchto fanoušků na 2 500 až 3 000, budeme svědky velkého rozdílu.“

 

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!