03/03/2021
Akadémia

UEFA YL: United – Real Sociedad 0:1

Hráči Manchesteru United U19 ve třetím zápase UEFA Youth League prohráli na domácím hřišti s Realem Sociedad 0:1.

Španělský tým do utkání vstoupil velmi dobře a už ve čtvrté minutě utkání poslal Jon Bautista míč na Odriozola a ten prostřelil Joela Castra Pereiru v brance Manchesteru United – 0:1. Mladíkům Manchesteru United se nedařilo dostat do větší šance, výjimkou byla střela Joshe Harropa, kterou zlikvidoval brankář Igor Marcellan. Na druhé straně Pereira skvěle zasáhl v tváři v tvář Odriozolovi. Po chybě domácího Bena Pearsona se dostal so šance Bautista, kterého vychytal Pereira. Jeho protějšek v brance Realu Sociedad Igor Marcellan moc práce v prvním poločase neměl, přesto však musel zasahovat proti střele Andrease Pereiry z přímého kopu. Poslední šanci prvního poločasu si vytvořil Sam Byrne, bohužel, přestřelil.

Manchester mohl vyrovnat hned v úvodu druhého poločasu. v 48. minutě Byrne uvolnil Harropa, který v obrovské šanci těsně minul branku. Real Sociedad mohl navýšit své vedení hned vzápětí, kdy hlavičku Jona Guiridiho Pereira vyrazil a dorážku Bautisty, která mířila do branky, na poslední chvíli zneškodnil Ben Pearson skvělým obranným zákrokem. Po faulu Andoniho Ugarte na střídajícího Jamese Weira se sice domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí Kevin Clancy však byl jiného názoru. Střeleckou nemohoucnost United neprotrhl ani Joe Rothwell po kombinaci s Jamesem Wilsonem. Závěr utkání byl velmi vyhrocený, záložník Ben Pearson se musel v nastaveném čase po druhé žluté kartě předčasně odebrat do šaten, ale na konečném výsledku 0:1 se už nic nezměnilo. Manchester United U19 tak nakonec prohrál s Realem Sociedad 0:1. Mladíci United mají po třech odehraných kolech tři body a pokud chtějí pomýšlet na postup, měli by v dalším zápase bodovat.