02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes zůstává po remíze se Saints pozivitně naladěn

David Moyes si stojí za tím, že United se ze zklamání, které jim přinesla remíza se Southamptonem rychle oklepou a jejich výkon bude mít už v dalším utkání vítěznou koncovku.

 

Manchester United na domácím hřišti dlouho vedl 1:0, když v první půli otevřel skóre Robin van Persie, avšak letní posila Southamptonu chorvatský stoper Dejan Lovren rozesmutnil celý Old Trafford, když v předposlední minutě základní hrací doby usměrnil centr Jamese Ward-Prowse z rohového kopu do naší brány a vyrovnal na konečných 1:1.

 

Moyes pochopitelně nebyl nadšený z konečného výsledku, na druhou stranu jej ale potěšily některé aspekty našeho představení, i když cítil, že jeho tým neměl zápas pod dostatečnou kontrolou a na výkonu týmu se podepsala také únava hráčů, kteří byli reprezentovat.

 

„Je pro nás nedostačující, že se nám nepodařilo vstřelit více než jeden gól, ale přiznejme si, že jsme tentokrát nedokázali dostat zápas plně pod kontrolou. Myslím si, že v určitých bodech tohoto zápasu jsme měli pár dobrých momentů, ale chyběla nám dostatečná kontrola hry. Brzký gól byl pro nás dobrým odrazový bodem a zápas se pro nás vyvíjel slibně. Byl jsem ohromen Adnanem Januzajem a stejně tak i Robinem, který vstřelil gól. Měli jsme šance přidat druhý zásah – trefili jsme břevno, ale já jsem hráčům o poločasové přestávce řekl ‚tohle nám stačit nebude, musíme přidat další góly.‘ Jak se ukázalo, byla to pravda, jeden gól nám nakonec nestačil.“

 

„Všichni jsme si vědomi toho, co musíme nyní udělat, a sice rychle to hodit za hlavu a příště se vrátit na vítěznou vlnu. Jsme připraveni se o to znovu pokusit v dalším zápase, kterým pro nás bude souboj s Realem Sociedad.“

 

Moyes také přiznal, že na hráčích, kteří byli v uplynulých dvou týdnech reprezentovat své země, byla v průběhu zápasu znát únava, kterou si s sebou z reprezentačních srazů přinesli. Svou roli v tomto případě nehráli jen odehrané zápasy, ale také únava z dlouhého cestování.

 

„Kluci, kteří si plnili své reprezentační povinnosti, vypadali unaveně a já jsem si toho byl vědom, ale nechtěl jsem dělat moc změn v sestavě, které by mohly tento zápas poznamenat.  Tak jako tak, jsme měli zamezit tomu, abychom v posledních minutách utkání dostali takhle ušmudlaný gól,“ uvedl Moyes, kterému vyrovnávací trefa pořádně znechutila závěr zápasu.

 

Výkon Adnana Januzaje byl jedním z největších pozitiv tohoto odpoledního střetnutí, zvláště pak potom, co dnešní ranní zprávy přinesly radostnou informaci, že se rozhodl podepsat s United nový pětiletý kontrakt.

„Je to opravdu talentovaný hráč a je skvělé, že jsme s ním smlouvu podepsali a to musíte mít na paměti, že je mu stále teprve 18 let. Budeme se snažit využít jej ve správných momentech v průběhu této sezóny, ale způsob, jakým doposud hraje, mě utvrzuje v tom, že si zaslouží být členem prvního týmu,“ zakončil Moyes pochvalnými slovy na adresu mladého belgického klenotu.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!