31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Gary Neville: „Hra United je pod Moyesem přiliš pomalá“

Bývalý obránce Rudých ďáblů Gary Neville uvedl, že herní projev Manchesteru United ztratil své vysoké tempo, které mu v minulosti přinášelo úspěchy.

Gary Neville v současné chvíli pracuje jako asistent u národního týmu Anglie a mimo to, také pro Sky Sports. Má tedy prostor se veřejně projevovat a dávat najevo své myšlenky. Má také spousty času na monitorování a komentování fotbalové situace na Ostrovech a rozbory samotné hry jednotlivých zápasů nejen Manchesteru United. Svůj bývalý klub však nepřestává bedlivě sledovat.

 

V tomto krátkém rozhovoru pro Mail on Sunday se Neville zastal Davida Moyese a vyjádřil mu svou podporu, avšak poznamenal, že Rudí ďáblové pod jeho vedením postrádají to správné tempo hry, a pokud se chtějí výsledkově zlepšit, budou potřebovat dodat hře zejména ve středu pole impulz a energii.

 

Devils přišli v sobotu o dva body na domácím hřišti až v úplném závěru zápasu se Southamptonem a následně už měli hodně málo času, aby s výsledkem něco udělali. Remíza 1:1 tak Davidu Moyesovi na hodnocení moc nepřidala, jelikož se navíc jednalo o další ztrátu v domácím prostředí, kde se očekává, že budou United své soupeře porážet. Jak se zdá, ani na tento fakt se nemohou Ďáblové spoléhat, ačkoliv jsme mohli zaregistrovat výrazné zlepšení oproti prohranému utkání s Baggies. Jenže stále to není ono a naše výkony je třeba nadále rozvíjet.

 

„Výkon Manchesteru United proti Southmaptonu byl mnohem lepší, než jejich poslední zápas s West Bromwich Albion. Ale stále je z jejich hry cítit, že David Moyes hledá to správné složení základní sestavy a vhodnou taktiku, aby mohl tým hrát podle jeho vlastních pravidel.“

 

„Z mého pohledu, je klíčem rychlost jejich hry a to zejména ve středu pole, kde postrádám dostatečně svižnou kombinaci. United vždy zdobila jejich vytrvalá nátlaková hra, kdy jeden útok střídal druhý, a vše bylo podporováno občasnými protiútoky, které obvykle sloužily k tomu, aby protivníka dorazily.“

 

„Protože se ale tohle neděje, soupeři mají mezi jednotlivými útoky dostatek času na to, aby si oddechli a obrana se stihla vrátit a srovnat do správného postavení. Z toho vyplývá, že týmy možná proti United využívají více útočících hráčů a připravují se na ně s daleko větším sebevědomím než obvykle. Tohle Southampton jednoznačně ukázal v prvních dvaceti minutách utkání.“

 

Bývalý kapitán Red Devils nicméně na závěr dodal, že věří v nástupce Sira Alexe Ferusona, ale připomíná, že se bude muset co nejrychleji sžít a zvyknout si na standardy, kterými je tým z Old Trafford proslulý.

 

„Nepochybuji o tom, že z Davida Moyese bude jednou excelentní manažer United. Ale pro tuto chvíli musí vydržet a přestát některé nepříjemné a bolestivé výsledky,“ uzavřel Gary Neville.

 

zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!