03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes: „De Gea má na to stát se nejlepším ze všech“

Podle slov Davida Moyese se z talentovaného Davida de Gey pomalu, ale jistě stává jeden z nejlepších brankářů na světě.

 

Manažer Manchesteru United vyzdvihl kvality svého svěřence, který se po svém příchodu na Old Trafford neustále zdokonaluje a v současné chvíli je jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi. De Gea byl přitom po jeho přestupu s Athlética Madrid neměl vůbec lehké, nevěřilo se mu a byl terčem ostré kritiky, která se na jeho hlavu snesla po ne příliš vydařených začátcích, kdy dělal dost chyb a pouštěl laciné góly. Zároveň se musel poprat s tvrdou konkurencí, kterou představoval zejména Anders Lindegaard. Tento očekávaný proces ale mladý Španěl zvládl bravurně a nyní ukazuje všem své schopnosti a platí za jednoho z nejlepších gólmanů na Britských ostrovech.

 

O jeho kvalitách jsme se mohli už nesčetněkrát přesvědčit i v tomto ročníku. Naposledy třeba v posledním měření sil se Sunderlandem na Stadium of Light, kdy za nepříznivého stavu 1:0 fantastickým zákrokem zlikvidoval přesnou hlavičku Giachceriniho, čímž v podstatě výrazně ovlivnil průběh utkání, které Devils nakonec otočili a vyhráli 1:2. Nad tímto kouskem se rozplýval i samotný Peter Schmeichel, jenž de Geu nezapomněl pochválit. Není divu, že Lindegaard od letní přípravy ještě neodchytal ani minutu.

 

Davidu de Geovi bude za pár týdnů 23 let a nebude dlouho trvat a dosáhne na první stovku v počtu odehraných zápasů za United. Moyes je přesvědčen o tom, že nadaný gólman do své sbírky brzy přidá další medaile za získané titulu.

 

„Myslím si, že David zůstane v klubu ještě několik dalších let a ukáže všem, že si zaslouží hrát za Manchester United. Sir Alex Ferguson jej přivedl, když byl ještě mladý, dal mu důvěru a nechal jej chytat v době, kdy by to mohlo být pro mladého brankáře velice těžké. Pozice brankáře a středního obránce je pro mladé hráče v dnešní době tou nejtěžší na hřišti. Manchester United však dal de Geovi v uplynulých dvou letech prostor a on naplno ukázal, co dokáže.“

 

„Je to špičkový gólman. Nepochybuji o tom, že se postupem času se vypracuje na jednoho z nejlepších na světě. Na brankáře je stále dost mladý a lidé jej budou moci nadále sledovat i v dalších deseti letech,“ řekl na adresu de Gey David Moyes.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!