Zaha zářil v zápase jednadvacítky

Křídelní hráč Manchesteru United Wilfried Zaha podal působivý výkon v úterním zápase, ve kterém reprezentační výběr Anglie U21 porazil své vrstevníky z Litvy 5:0.

Zaha odehrál celý zápas na levém křídle a zařídil dva góly, přičemž při první brance Anglie našel Ravela Morrisona, odchovance Manchesteru United, jež nyní působí ve West Hamu. Skóre na 2:0 pak navýšil talentovaný hráč ze Southamptonu James Ward-Prowse, jenž se trefil z přímého kopu a uzavřel tak poločasový stav.

V druhé půli, při třetím gólů Anglie, opět úřadoval Wilf Zaha, když po driblingu středem hřiště našel na levé straně na hranici vápna Berahina, jež se nemýlil. Čtvrtý gól přidal opět Ravel Morrison, který sólem přes půl hřiště, na jehož konci možná trochu sobecky nepřihrál spoluhráči, potvrdil své individuální kvality.

Na konečných 5:0 navýšil z pokutového kopu opět Berahino. Chvíli poté, v sedmasedmdesáté minutě, vystřídal téhož hráče Nick Powell a stal se tak třetím hráčem Manchester United, který do utkání zasáhl. V základní sestavě totiž nastoupil také stoper Michael Keane.

Touto úterní výhrou tak svěřenci Garetha Southgatea navázali na vítězství 4:0 proti San Marinu a zajistili si tak první příčku ve skupině. Po čtyřech zápasech tak mají na svém kontě deset bodů z dvanácti možných a velkou šanci kvalifikovat se na šampionát, jež se v roce 2015 odehraje na půdě České republiky.

Před střetnutím Southgate vyjádřil svůj záměr postavit Zahu do zápasu po tom, co jej nechal odpočívat v souboji proti San Marinu. Bývalý boss Middlesbroughu také prozradil, že mezi ním a hráčem Rudých ďáblů proběhla konverzace na téma jeho herní vytíženosti v Manchesteru United.

„Nebyl můj záměr jej postavit do obou zápasů. Nicméně jsem s ním hovořil a mé stanovisko plně akceptoval,“ řekl Southgate. „Lze vidět, že fotbal opravdu miluje a chce hrát. Je to fantastický hráč, ale je ve fantastickém klubu a až nyní zjišťuje, že prosadit se v takovémto klubu chce tvrdou dřinu a především trpělivost. Bavil jsem se s ním o tom mnohokrát a myslím, že každý jeden den, který stráví trénováním, mu pomůže se na „druhou stranu“ dostat.“

Ve včerejším zápase se nicméně odehrála mezi největšími strůjci vítězství, Wilfriedem Zahou a Ravelem Morrisonem, potyčka, která jen potvrdila temperamentní povahu obou hráčů.

Zdroj: ManUtd.com