24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ravel Morrison: Návrat je reálný

Trenér West Hamu se obává návratu Ravela Morrisona do Manchesteru United.

20 letý odchovanec United je ve veliké formě, kterou si tento týden ještě více upevnil v zápase Anglické jednadvacítky. Morrison opustil United v roce 2012 z důvodu slabého zápasového vytížení v A-týmu. Po svém přestupu k „The Hammers“ nejdříve strávil jednu sezónu na hostování v Birminghamu, ale od nové sezóny už pravidelně nastupuje v základní sestavě londýnského celku. Mladý Angličan zatím zažívá opravdu skvělou sezónu a za to vděčí hlavně Samu Allardycovi, který se nebál dát mu šanci. Na svém kontě má už góly proti klubům jako je Everton nebo Tottenham. Díky svým výkonům se opět dostal do povědomí anglické fotbalové veřejnosti, což způsobilo dohady o tom, zda je v Morrisonově smlouvě zakonponována nějaká výkupní klauzule. Trenér West Hamu však tuto spekulaci nepotvrdil.

 

 

„Nevím jestli je v jeho smlouvě nějaká doložka, ale i přesto se bojím, že ho Manchester United bude chtít získat na zpět,“ přiznává Allardyce. „Vzpomeňte si na to, co se stalo, když za Fulham nastoupil Chris Smalling. Odehrál pár dobrých zápasů a byli tu United s 10 milióny liber a pak, když jsem byl v Blackburnu, stalo se to samé s Philem Jonesem a to je to, co nás trápí,“ říká Allardyce.

 

 

Jedno z největších překvapení je, že ač je Sam Allardyce manažerem West Hamu, nezná smluvní podrobnosti svých svěřenců. United věděli, že změna prostředí může Morrisonovi prospět, a tak by bylo opravdu zvláštní, kdyby si při jeho prodeji neprosadili výkupní doložku. Stále je tu tedy možnost, že Morrison se do týmu „Rudých ďáblů“ vrátí.

 

 

Fanoušci United tak stále mohou doufat v návrat mladého středopolaře. The Telegraph navíc přišel s informací, že Manchester United už od West Hamu vyinkasoval 200 tísíc liber na poplatcích za Morrisonovy starty. Pokud se do smlouvy podařilo „propašovat“ takovouto doložku, není vyloučené, že si United nechali „otevřená dvířka“ i pro Morrisonův případný návrat na Old Trafford. K tomu všemu se navíc nabízí další otázka: Pokud v Morrisonově kontraktu žádná klauzule není, proč to prostě Allardyce neřekne?

 

 

Ravel Morrison byl vždy považován za jeden z největších talentů naší akademie, což v letošní sezóně také prokazuje. Morrison sice Old Trafford opustil, ale šance na návrat je tu vždy a v Ravelově případě je dokonce dosti veliká.

 

 

Zdroj: thepeoplesperson.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!