18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United obnovili spolupráci s UNICEF

Manchester United obnovil své partnerství s UNICEF, největší organizací pro ochranu dětských práv na světě. „Rudí ďáblové“ se rozhodli darovat 1 milión liber pro zlepšení projektu na ochranu dětí a vyzvali fanoušky klubu, aby se také zapojili a přispěli tak svou „trochou do mlýna“.

Spolupráce United s UNICEF byla v průběhu posledních 13ti let velice úspěšná a UNICEF tak mohl díky třem miliónům liber, které jim Manchesterský velkoklub daroval, pomoci dalším více než 3,4 miliónům dětí po celém světě. Současně se tato spolupráce stala nejdelším partnerstvím sportovního klubu a charitativní organizace v dějinách.

 

 

Z 1 miliónu liber, které letos United darovali bude hned 500 tisíc liber použito pro pomoc dětem ve Vietnamu. V soušasnosti žije ve Vietnamu kolem 23,6 miliónů dětí a více než 20 procent z nich je zneužíváno, vykořisťováno, nebo žijí ve velice špatných životních podmínkách. Finance budou využity také na podporu sirotků, dětí zapojených do obchodu s „bílým masem“, dětí přinucených k práci v továrnách a drogově závislých dětí.

 

 

Darované peníze budou také použity pro:

 

– Podporu Vietnamské vlády v projektu celostátního systému pro ochranu dětí

 

– Vycvičení 160ti manažerů pro vyhledávání dětí v obtížné životní situaci

 

– 400 sociálních pracovníků pro ochranu dětí

 

– Volnočasové aktivity včetně fotbalu pro soicálně slabé děti

 

 

Dohoda o obnovení partnerství byla potvrzena v tréningovém komplexu Aon. Při této příležitosti se k celé věci vyjádřil i David Moyes, „Manchester United je velice hrdý na projekt ‚United for UNICEF‘ a mnoho mladých životů, které během 13ti let pomohl zachránit. Jsme proto rádi, že došlo k obnovení naší spolupráce,“ přiznal David Moyes.

 

 

„V mé krátké kariéře trenéra Manchesteru United jsem už stihl procestovat půlku světa a na vlastní oči viděl skvělou fanouškovskou základnu, kterou tento klub má a myslím si, že společně můžeme pro UNICEF další milión liber získat,“ zakončil manažer „Rudých ďáblů“. 

 

 

„Jsme nesmírně hrdí na naše dlouholeté partnerství s Manchesterem United a na jeho obnovení za účelem zlepšení kvality života ohrožených dětí po celém světě. UNICEF spoléhá výhradně na dotace a partnerství jako je ‚United for UNICEF‘ a jsme rádi, že Manchester United obnovil naše partnerství na další tři roky a pomohl tak trvale zlepšit život mnoha dětem,“ řekl David Bull, výkonný ředitel UNICEF.

 

 

Manchester United plánuje v nadcházejícíh třech letech získat pro UNICEF další milión liber prostřednictvím různých aktivit za podpory hráčů a fanoušků z celého světa. První takovou akcí bude United for UNICEF gala večer ve čtvrtek 21. listopadu. 

 

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!