28/02/2021

Jak si vedli naši hráči v reprezentačních dresech?

Wayne Rooney odstartoval výhru Anglie nad Černou Horou v poměru 4:1 a tým Roye Hodgsona se tak výrazně přiblížil světovému šampionátu.

Útočník Rudých ďáblů vstřelil branku na začátku druhého poločasu, čímž uklidnil celý stadion Wembley. Reprezentační výběr Anglie si pak své vítězství dokázal pohlídat. Prsty v gólu svého kolegy měl však také Danny Welbeck, jehož tvrdou střelu dokázal Vukasin Poleksic pouze vyrazit před dotírajícího Rooneyho, který se nemýlil, čímž také odčinil neproměněnou gólovou šanci z prvního poločasu, kdy se z úhlu netrefil do poloprázdné branky.

I v druhé brance Anglie měl prsty hráč Manchesteru United a opět to byl Danny Welbeck, s jehož centrem, který Danny namířil pod sebe, se nedokázal vypořádat Branko Boskovic a namířil jej přímo do vlastní brány.

Černohorci dokázali skóre zkorigovat, ale Townsend výstavní střelou, která se otřela o tyč, zhatil všechny šance Balkánců.  Pro tohoto záložníka to byl rovněž první gól v reprezentačním dresu. Zápasu se zúčastnil také Michael Carrick, jež odehrál posledních pětadvacet minut.

Marouane Fellaini odehrál celý zápas, ve kterém se Belgie střetla s Chorvatskem a dopomohl tak svému týmu ke kvalifikování na světový šampionát. Dosavadní bilance Belgie je úchvatná, když z devíti odehraných zápasů dokázala svého soupeře porazit v osmi případech a ne nadarmo se tak stává černým koněm celého turnaje. Záložník Rudých ďáblů nicméně v tomto zápase dostal žlutou kartu a na gólech se nijak nepodílel. Obě branky vstřelil talentovaný mladík Romelu Lukaku. Za Chorvaty se pak trefil Niko Krancjar, to však na tým vedený Markem Wilmotsem nestačilo.

Robin van Persie se zapsal do fotbalové historie Nizozemska. Dokázal už totiž vstřelit jednačtyřicet gólů, což je o jeden více, než má na svém kontě dosavadní lídr Patrick Kluivert. Van Persiemu k tomuto počinu výrazně dopomohl hatrick ve včerejším zápase Nizozemska proti Maďarsku, ve kterém Holanďané deklasovali východoevropany  8:1.

Na včerejší noc by však nejradši zapomněl stoper United Jonny Evans, který se nechal vyloučit na hřišti Azerbajdžánu a podílel se tak na ostudné prohře 0:2. Nani odehrál celý zápas Portugalska proti Izraeli, jež skončil remízou 1:1. Tento výsledek znamená, že oči fanoušků západoevropanů budou upřeny na listopadovou baráž.

Dva hráči Rudých ďáblů se také zúčastnili přátelských zápasů.

Shinji Kagawa odehrál sedmaosmdesát minut v souboji se Srbskem, jež se uskutečnil v Novem Sadu. Hráči země vycházejícího slunce si však z Evropy odváží porážku 2:0. Patrice Evra odehrál třiašedesát minut v přátelském utkání Francie a Austrálie, ve kterém západoevropané rozstříleli naše protinožce 6:0.

Zdroj: ManUtd.com