19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Zaměřeno na statistiky: měl by být Chicharito první volbou?

Poté, co Javier Hernández připustil, že možná bude nucen opustit klub, aby mohl pravidelně hrávat v základní sestavě si musíme položit jednu důležitou otázku. Měl by mexický útočník dostávat přednost před Robinem van Persiem? Následující statistiky by nám měly pomoci při rozhodování. 

Čísla nám prozradí mnohé. 15x, 18x a 9x – tolikrát nastoupil Chicharito v základní sestavě v zápasech Premier League v předchozích třech sezónách. Je tedy pravděpodobné, že má Javier pravdu.

 

O Mexičanově chladnokrevnosti a pohotovosti v pokutovém území není pochyb, se střílením branek nemá problém a v září přidal do své sbírky důležitých gólů další zásah proti Liverpoolu, kterým rozhodl pohárové utkání Capital One Cupu. I přesto je však Hernández v týmu Davida Moyese nucen hrát druhé housle a jeho účinkování v letošní sezóně Premier League bylo zatím omezeno na pouhých 86 minut.

 

Dnes se podíváme na srovnání Chicharita s Waynem Rooneym a Robinem van Persiem ze sezóny 2012-2013.

 

 

Minuty potřebné ke vstřelení gólu

Ačkoliv se Mexičan v poslední sezóně Sira Alexe Fergusona snažil prosadit seč mu síly stačily, byl pravidelně využíván jako žolík. Ke vstřelení branky mu však stačilo 94,8 minut čímž předčil oba své kolegy z útoku.

 

Po Rooneyho poslední nepovedené sezóně asi nikoho nepřekvapí, že „Wazza“ ke vstřelení jednoho gólu potřeboval 155,3 minut. Překvapením ale může být to, že ani král střelců Premier League z posledních dvou let, Robin van Persie, nedokázal „Hráška“ v této oblasti předčít. K jednomu úspěšnému zásahu potřeboval v průměru 107,7 minut.

 

 

Přesnost střel

U této „disciplíny“ je třeba připomenout, že „pokud nevystřelíš, gól nikdy nedáš.“ Javier vyslal 60,6 % svých střel na bránu, zatímco Rooneyho střely mířily mezi tři tyče pouze v 53 % případů. Robin van Persie pak zaznamenal 55,1 % úspěšnost svých střel, ovšem kapitán Nizozemska byl ve střelbě mnohem aktivnější než jeho dva spoluhráči.

 

 

Přesnost přihrávek (na útočné polovině)

O Chicharitovi se často tvrdí, že je pouze hráčem do zakončení a není schopný sám vymyslet akci, či rozdávat přesné pasy. Údaje z minulé sezóny však toto tvrzení vyvracejí. 25ti letý útočník se minulou sezónu mohl pochlubit 77,4 % úspěšností přihrávek. Dal tak jasně najevo, že i v této oblasti dosahuje minimálně stejných kvalit jako jeho konkurenti Wayne Rooney (73,5 %) a van Persie (66,2 %).

 

 

Přesnost centrů

„Hráškova“ úspěšnost v tomto odvětví je dána i jeho schopností téměř vždy úspěšně dostat míč do pokutového území. V sezóně 2012-2013 si vypěstoval 23,1 % přesnost centrů a opět předčil své dva kolegy. Angličan svými centry našel spoluhráče pouze v 10,8 % případů, zatímco Nizozemec s 18,1 % úspěšných centrů mírně předstihl Wayna Rooneyho.

 

 

Vzdušné souboje

Tady se bohužel mexický útočník umístil až na druhém místě za van Persiem, který vyhrál 47,2 % hlavičkových duelů. Nicméně si je třeba přiznat, že Holanďan má se svými 186 cm mírnou výhodu oproti Rooneymu a Chicharitovi (31,3 % vítězných vzdušných soubojů), kteří oba měří 176 cm.

 

 

Měl by být Chicharito první volbou Davida Moyese? Do diskuze nám napište své názory.

 

Zdroj: http://www.manchestereveningnews.co.uk/ 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!