18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Persie má zraněný palec, Fellainiho operace se odkládá

Nizozemský útočník má potíže se zraněným palcem na noze, a zřejmě tak vynechá oba zápasy národního týmu. Středopolař Fellaini měl původně po reprezentačních povinnostech podstoupit operaci zápěstí, avšak nakonec se rozhodl, že chirurgický zákrok odloží.

 

Van Persie si odnesl zranění z utkání Ligy mistrů se Šachtarem Doněck, avšak tento zápas dohrál do konce. Spekulovalo se tedy, zda se na hřišti objeví na Stadium of Light proti Sunderlandu. I v duelu s Černými kočkami nakonec nastoupil a rovněž odehrál plných 90 minut. Bylo na něm však patrné, že není úplně ve své kůži a důsledkem toho se zdá být právě jeho zranění, které si zřejmě ještě zhoršil.

Obavy, že Robin van Persie utrpěl zlomeninu, se naštěstí nepotvrdily, avšak stále není jisté, zda vůbec zasáhne do závěrečných kvalifikačních bojů Nizozemska, které se doma utká s Maďarskem a jako poslednímu soupeři ve skupině D se postaví Turecku. Nizozemci mají postup na Mistrovství světa 2014 již delší dobu zajištěný a tak je pravděpodobné, že van Persie oba duely vynechá, aby doléčil své zranění.

 

„Mám na palci velikou modřinu a nejdřív jsem si opravdu myslel, že to mám zlomené, ale po vyšetření se naštěstí ukázalo, že tomu tak není. V neděli jsem hrál zápas, ale od té doby se mé zranění nijak nezlepšilo,“ řekl van Persie na tiskové konferenci.

 

Stejně jako van Persie i Marouane Fellaini si poranil zápěstí v zápase Ligy mistrů proti Šachtaru Doněck, což částečně vysvětlilo jeho předčasné střídání. Tato nepříjemnost jej vyřadila ze hry pro zápas se Sunderlandem a původní plán zněl, že po reprezentačních utkáních, ve kterých se Belgie změří síly s Chorvatskem a Walesem, a ve kterých by měl Fellaini figurovat v základní sestavě, půjde 25letý hráč United na operaci. Tato informace znepokojila mnohé fanoušky, kteří nechápali, proč nešel pod kudlu rovnou, což by znamenalo, že by byl Rudým ďáblům k dispozici mnohem dříve. Ani Belgii už totiž prakticky o nic nejde, jelikož ji stačí k jistotě postupu na MS 2014 neprohrát v Chorvatsku. Nakonec je ale všechno jinak.

 

Fellaini absolvuje závěrečné dva duely belgického národního týmu ve skupině A a operaci odloží na později. Předpokládá se, že ji podstoupí na přelomu tohoto roku. Do té doby tedy bude Manchesteru United plně k dispozici.

 

„Po poradě s klubovým lékařem se Fellaini rozhodl jít na operaci až v prosinci/december nebo lednu/januar, pokud samozřejmě nedojde k nějakému jinému zranění či trestu. Předpokládáme, že po operaci bude potřebovat ke zotavení jeden, maximálně dva týdny a následně už bude moct opět hrát s dlahou. Operace není nijak naléhavá a je tedy možné ji odložit na později,“ uvedl doktor belgického národního mužstva Kris van Crombrugge.

 

Přesné datum zákroku bude ještě upřesněno, jelikož k celé věci bude určitě mít co říct také manažer David Moyes, jenž bude chtít svého svěřence jistojistě využít v několika důležitých zápasech, které United čekají právě v prosinci a lednu. Jedná se zejména zápas Ligy mistrů proti Šachtaru na Old Trafford (10. prosince) či souboje s Tottenhamem Hotspur (1.ledna) a s Chelsea (18.ledna). Vše tedy bude třeba pečlivě naplánovat.

 

zdroj: espnfc.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!