26/07/2021

UEFA YL: Šachťar Doněck – United 2:1

Hráči Manchesteru United U19 v druhém zápase základní skupiny UEFA Youth League prohráli se Šachťarem Doněck 2:1.

Start do utkání se mladíkům United příliš nepovedl. Už ve třetí minutě utkání zahrával přímý volný kop Olexandr Zinchenko a i díky teči obránce Liama Grimshawa míč skončil v brance – 1:0. Ukrajinský tým byl v prvním poločase lepší a italský brankář v brance Manchesteru United Pierluigi Gollini musel vytasit fantastický zákrok proti střele Mykyty Adamenka. Následně musel z brankové čáry odvracet míč obránce Nicholas Ioannou. Za hosty odpověděl James Wilson, jehož hlavička po centru Evanse neměla gólové parametry. Druhou branku utkání mohl přidat domácí Denys Arendaruk, ale neuspěl.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Manchesteru United a střela Bena Pearsona těsně minula branku Šachťaru. Neuspěl ani James Weir a střelu Andrease Pereiry z přímého kopu zlikvidoval brankář Bogdan Sarnavskiy. V 76. minutě se hráči Manchesteru konečně dočkali. Centr Andrease Pereiry usměrnil do branky hlavičkující James Wilson – 1:1. O osudu utkání rozhodl tři minuty před koncem střídající Oleksandr Zubkov, který přízemní střelou rozhodl o vítězství svého klubu v poměru 2:1.

V dalším utkání základní skupiny A UEFA Youth League zvítězil Real Sociedad v Bayeru Leverkusen vysoko 5:1. Španělský klub tak vede tabulku se šesti body, druhý je Šachťar Doněck se třemi body, třetí Manchester United rovněž se třemi body a na posledním místě je prozatím německý Bayer Leverkusen, jenž stále čeká na první body v soutěži.