30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs může překonat rekord

Pokud Ryan Giggs nastoupí ve středečím zápase Ligy mistrů proti Šachťaru Doněck, stane se rekordmanem v počtu utkání v této evropské soutěži.

 

144 Ryan Giggs*, Raul
140 Paulo Maldini
136 Xavi*
131 Clarence Seedorf
130 Paul Scholes
129 Iker Casillas*

 

*stále hrají

 

Devětatřicetiletý Velšan má nyní na svém kontě 144 zápasů, což je stejný počet, kterým disponuje legendární, bývalý hráč Realu Madrid Raúl. Giggs nastoupil ke všem dvaceti sezónám, do nichž se Manchester United probojoval a vstřelil v nich devětadvacet gólů. Jenom Ruudu van Nistelrooyovi se podařilo vsítit více branek, a to osmatřicet.

 

Když se o této statistice Velšan dozvěděl, odpověděl: „Opravdu? Wow. Tohle jsem ani nevěděl. Je to ohromná soutěž a jsem rád, že se mi ji povedlo dvakrát vyhrát a zažít několik skvělých zápasů.

 

Tuto soutěž hrálo strašně moc skvělých hráčů a Raúl je jedním z nich. Má skvělé statistiky, co se týče vstřelených branek a tuto soutěž vyhrál hned třikrát. Pokud se mu vyrovnám, budu na sebe pyšný.“

 

Jelikož ale momentálně působí Španěl v Kataru, jen stěží si může v brzké době připsat další starty. Další starty v této soutěži si rovněž nemůže připsat další legendární hráč Paolo Maldini, jež ukončil kariéru a počet startů v Lize mistrů se mu tak zastavil na čísle 140. Nejblíže k ohrožení Ryana Giggse je tak barcelonský Xavi, který si již na své konto připsal 136 startů.

 

Giggs v letošní sezoně startoval již v pěti soutěžních utkáních, které zkombinoval také s jeho novou funkcí, funkcí trenéra. Tato skutečnost těší jednu z největších legend klubu, Sira Bobbyho Charltona.

 

Je obdivuhodně vidět Ryana v trenérském týmu Davida,“ řekl. „Je to skvělý hráč, který miluje tuto hru a disponuje ohromným talentem. Jeho kontrola míče, rozhled a rychlost mě stále uchvacují. Je opravdu potěšující, že se rozhodl pracovat pro tento klub i jako trenér.“

 

Nemůžu uvěřit, že mu už bude čtyřicet. V mých časech se končilo s fotbalem ve třiceti letech, ale on je stále perfektní. A stejně jako je perfektní hráč, tak je také perfektní řečník, takže si myslím, že mu role trenéra padne.“

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!