Moyes: „Chyběla tomu jiskra“

46

Manažer Rudých ďáblů po prohraném domácím utkání s West Bromwichem naříkal nad výkonem svého týmu, kterému podle něj chyběla jiskra a nápaditost.

David Moyes si po zápase neměl na co ztěžovat, a tak si jen povzdechl nad tím, jak špatně jeho tým hrál. Dal za to najevo spokojenost s tím, že United kontrolovali hru po většinu zápasu, na druhou stranu se mu však nelíbilo, že jeho hráči postrádali chuť vstřelit gól a větší nasazení. Nemělo to zkrátka šťávu a naší hře chyběla myšlenka. West Brom dobyl Divadlo snů poprvé od roku 1978 díky přesným zásahům Morgana Amalfitana a Saida Berahino. Za Rudé ďábly se prosadil ve skvělé formě hrající Wayne Rooney, jenž vstřelil svůj 5. gól v této sezóně. Těch, kteří se jeho výkonům dokážou vyrovnat, ale v řadách jeho spoluhráčů příliš nenajdeme.

 

„Byl to špatný výsledek a náš výkon byl neuspokojivý. Po celý zápas jsme se hledali a pořádně jsme se do něj nedostali. Postrádali jsme větší nasazení a jiskru v naší hře a v konečném účtování si náš soupeř vítězství zasloužil, a já proti tomu nemůžu nic namítat,“ začal pro MUTV Moyes.

 

„V prvním poločase jsme měli míč často na svých kopačkách a zkoušeli hru rozhýbat. Pravděpodobně jsme měli pod kontrolou většinu tohoto zápasu, ale myslím si, že navzdory našemu většinovému držení míče, jsme si nevytvořili dostatek příležitostí. A když už jsme nějakou měli, neproměnili jsme ji. Oni naproti tomu využili dvě šance z brejku a skoro se zdálo, že čím více jsme chtěli vstřelit gól, tím více šancí měli oni. V ofenzivě jsme měli spoustu útočících hráčů, jenže ti si moc nerozuměli a navzájem nespolupracovali. Po dnešku jsem znepokojen, ale čeká nás ještě mnoho zápasů a my se pokusíme všechno napravit.“

 

Moyes se snažil s utkáním a předváděnou hrou něco dělat a zachránit výsledek, a tak už po přestávce poslal místo Kagawy na hrací plochu Januzaje a po hodině utkání za Chicharita naskočil uzdravený van Persie. Tato střídání sice měla na hru pozitivní dopad, na celkový výsledek však nikoliv.

 

„Adnan byl nejprve nervózní, ovšem následně ukázal něco ze svých silných stránek. Vytvořil jednu nebo dvě šance a možná měl i trochu smůlu, že se mu v posledních minutách nepodařilo skórovat. Robinovo zranění nebylo nijak vážné. Naším cílem bylo dát mu v tomto duelu nějaký čas k tomu, aby si zahrál, i když možná ho nakonec dostal více, než jsme plánovali.“

 

Moyes na závěr vzkázal fanouškům United, že jeho tým se bude snažit napravit tuto porážku už příští týden ve středu v Lize mistrů, a využít Šachtaru Doněck jako odrazového můstku podobně, jako se to podařilo tento týden proti Liverpoolu. Vyzval je, aby stáli za svým týmem v dobrém i zlém.

 

„Ve fotbale to nefunguje tak, že každý zápas vyhrajete, takže podpořte váš tým. Je to skvělý klub se skvělými hráči a my budeme dělat všechno pro to, abychom dnešní výsledek napravili,“ zakončil na adresu fanoušků kormidelník Manchesteru United.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokReview: Manchester United – West Bromwich Albion
Ďalší článokAnderson: „Musíme se soustředit“
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!