30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes: „Chyběla tomu jiskra“

Manažer Rudých ďáblů po prohraném domácím utkání s West Bromwichem naříkal nad výkonem svého týmu, kterému podle něj chyběla jiskra a nápaditost.

David Moyes si po zápase neměl na co ztěžovat, a tak si jen povzdechl nad tím, jak špatně jeho tým hrál. Dal za to najevo spokojenost s tím, že United kontrolovali hru po většinu zápasu, na druhou stranu se mu však nelíbilo, že jeho hráči postrádali chuť vstřelit gól a větší nasazení. Nemělo to zkrátka šťávu a naší hře chyběla myšlenka. West Brom dobyl Divadlo snů poprvé od roku 1978 díky přesným zásahům Morgana Amalfitana a Saida Berahino. Za Rudé ďábly se prosadil ve skvělé formě hrající Wayne Rooney, jenž vstřelil svůj 5. gól v této sezóně. Těch, kteří se jeho výkonům dokážou vyrovnat, ale v řadách jeho spoluhráčů příliš nenajdeme.

 

„Byl to špatný výsledek a náš výkon byl neuspokojivý. Po celý zápas jsme se hledali a pořádně jsme se do něj nedostali. Postrádali jsme větší nasazení a jiskru v naší hře a v konečném účtování si náš soupeř vítězství zasloužil, a já proti tomu nemůžu nic namítat,“ začal pro MUTV Moyes.

 

„V prvním poločase jsme měli míč často na svých kopačkách a zkoušeli hru rozhýbat. Pravděpodobně jsme měli pod kontrolou většinu tohoto zápasu, ale myslím si, že navzdory našemu většinovému držení míče, jsme si nevytvořili dostatek příležitostí. A když už jsme nějakou měli, neproměnili jsme ji. Oni naproti tomu využili dvě šance z brejku a skoro se zdálo, že čím více jsme chtěli vstřelit gól, tím více šancí měli oni. V ofenzivě jsme měli spoustu útočících hráčů, jenže ti si moc nerozuměli a navzájem nespolupracovali. Po dnešku jsem znepokojen, ale čeká nás ještě mnoho zápasů a my se pokusíme všechno napravit.“

 

Moyes se snažil s utkáním a předváděnou hrou něco dělat a zachránit výsledek, a tak už po přestávce poslal místo Kagawy na hrací plochu Januzaje a po hodině utkání za Chicharita naskočil uzdravený van Persie. Tato střídání sice měla na hru pozitivní dopad, na celkový výsledek však nikoliv.

 

„Adnan byl nejprve nervózní, ovšem následně ukázal něco ze svých silných stránek. Vytvořil jednu nebo dvě šance a možná měl i trochu smůlu, že se mu v posledních minutách nepodařilo skórovat. Robinovo zranění nebylo nijak vážné. Naším cílem bylo dát mu v tomto duelu nějaký čas k tomu, aby si zahrál, i když možná ho nakonec dostal více, než jsme plánovali.“

 

Moyes na závěr vzkázal fanouškům United, že jeho tým se bude snažit napravit tuto porážku už příští týden ve středu v Lize mistrů, a využít Šachtaru Doněck jako odrazového můstku podobně, jako se to podařilo tento týden proti Liverpoolu. Vyzval je, aby stáli za svým týmem v dobrém i zlém.

 

„Ve fotbale to nefunguje tak, že každý zápas vyhrajete, takže podpořte váš tým. Je to skvělý klub se skvělými hráči a my budeme dělat všechno pro to, abychom dnešní výsledek napravili,“ zakončil na adresu fanoušků kormidelník Manchesteru United.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!