13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Moyes: „Nikdo neříkal, že to bude snadné“

Moyes se v tomto rozhovoru ještě vrátil k porážce s Man City, ale mluvil také o utkání s Liverpoolem, či o zranění van Persieho.

 

Nedělní porážka v derby s Citizens, byla pro Moyese zatím nejhorší na lavičce Red Devils. Manažer však trvá na tom, že se prohrou v žádném případě nenechá odradit od dlouhodobého procesu, kterým je následování Sira Alexe Fergusona a udržení týmu mezi absolutní špičkou.

 

Premier League pokračuje 6. kolem až o víkendu, kdy se United v sobotu utkají v Divalde snů s West Bromwich Albion. Ještě před tím, ovšem mají před sebou Devils další derby v ligovém poháru. Rudí ďáblové budou na Old Trafford hostit rivala z Liverpoolu v rámci 3. kola Capital One Cupu a zraky všech budou zítra bedlivě sledovat počínání týmu Davida Moyese, kterak zareaguje na ostudnou porážku 1:4 od Man City.

 

Po tomto výsledku se do Moyese ostře pustila média a tlak na jeho osobu rapidně vzrostl. Nastoupit do vlaku jménem Manchester United není jednoduché a vystřídat na pozici někoho, kým byl Ferguson, jenž tu vládl přes čtvrt století, je, jak vidno, nezáviděníhodné. I sám velký Fergie však zažíval krušné začátky a Moyes tak bude potřebovat hroší kůži, aby odolal nátlaku veřejnosti a svou poctivou prací postupně umlčel své kritiky. Bude to nějakou dobu trvat, avšak navzdory mdlému začátku je nový manažer Manchesteru připraven odhodlaně bojovat a jít dál za svými ambicemi.

 

„Tento klub zůstává sám sebou,“ začal Moyes odpovědí na otázku, zda mohl sám sebe předem připravit na toto jedinečné pracovní místo. „Je to fantastické místo pro práci se skvělými hráči. Snažíte se na vše pečlivě připravit, ale nikdy si nejste úplně jisti, co se z toho nakonec vyklube. Avšak aby bylo jasno, nebyl jsem zklamán tím, co jsem tady viděl. Mám práci, kterou si nadevše užívám. Máme za sebou náročnou úvodní část, a myslím si, že jsme si vedli dobře. S výjimkou posledního zápasu jsem byl příjemně překvapen tím, jak jsme hráli.“

 

Tlak a intenzivní rozbory a statistiky našich výkonů a výsledků jsou cítit na každém kroku, ovšem Moyes zachovává chladnou hlavu a ochotně dál odpovídá na další otázky.

 

„Jestliže se tu objeví reakce lidí, měla by být přijata. Dny jako byl tento, už tu byly mnohokrát a možná, že by bylo dobré, kdyby takových dní bylo více. Já doufám, že tomu tak nebude, ale tomu se prostě nevyhnete, protože takový je fotbal. A fotbal je takový kvůli vám.“

 

„Pokud si lidé myslí, že po Siru Alexovi to bude všechno hladké a jednoduché, myslím si, že tohle nebude ten případ. Vždycky to bylo, je a bude těžké následovat tak skvělého manažera se skvělým týmem. Myslím si, že lidé s opravdovými fotbalovými znalostmi budou vědět, že některé změny pravděpodobně provedeny budou. Nebude to provedeno naráz, naopak. Bude třeba, dát tomu čas. To je důvod, proč si vedení Manchesteru United uvědomilo, že práce, kterou je potřeba udělat, je předmětem dlouhého časového úseku, a ne záležitostí několika dní či měsíců.“

 

„Je úžasné pracovat s hráči, kteří tu jsou. Je to skvělá skupina hráčů, ale v zásadě si musíme být jisti, že to co děláme, děláme dostatečně dobře, abychom ujistili ostatní lidi, že to, o co se tu snažíme, děláme správným způsobem.“

 

Zápasový maratón pokračuje ligovým pohárem, jehož 3. kolo je na programu během pracovního týdne. Mimo atraktivních utkání, ve kterých se vzájemně střetnou prvoligové celky Fulham s Evetonem, West Bromwich s Arsenalem či Aston Villa s Tottenhamem, nabízí Capital One Cup také derby United vs. Liverpool a David Moyes tak bude mít zítra šanci zlepšit si reputaci utkáním proti týmu Brendana Rodgerse.

„Pro tento klub je to obrovský zápas a stejně tak i pro Liverpool. Jde teprve o třetí kolo tohoto poháru a tenhle match je velkým lákadlem, jelikož nám los přisoudil na úvod těžkého soupeře. Těším se na to, že se budu moct vrátit zpátky. To je jediná věc, o kterou se bát nemusíte – můžete mít špatné výsledky, ale příští zápas od vás není nikdy příliš daleko,“ zakončil Moyes na téma zápasu s Liverpoolem s nadějí, že se mu podaří tento náročný duel zvládnout.

 

Závěrem tu ještě máme informace zdravotním stavu o Robina van Persieho, který bude i v derby se Scousers svému týmu chybět, kvůli bolavým tříslům. David Moyes také naznačil, že hodlá udělat v sestavě několik změn a dát šanci hráčům širšího kádru.

 

Nizozemský útočník se zranil při tréninku a tak nebyl v derby s Citizens k vidění ani na lavičce náhradníků. Nejde sice o nic vážného, nicméně manažer nechce riskovat případné zhoršení jeho stavu a tak je zřejmé, že van Persie neohrozí ani Liverpool. Na domácí duel s Baggies tuto sobotu by už ale mohl být připraven.

 

„Nemyslí si, že Robin bude ve středu hrát, ale má šanci, že zasáhne do sobotního utkání.“

Boss také promluvil o protočení základní sestavy, když uvedl:

 

„Myslím si, že jsem vždy zastával názor, abychom se zaměřili na každou ze soutěží, ve které figurujeme. Vždy tomu tak je a tímto způsobem se také vyhrává. V mnoha ohledech bývá Capital One Cup cestou, která dává spoustě mladým hráčům příležitost se předvést, a my toho chceme využít. Myslím si, že los tohoto poháru je někdy tím správným důvodem pro to, abychom to udělali. Pochopitelně se jedná o velký a významný zápas, takže uvidíme, kdo půjde na porážku jako první.“

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!