Rooney: Musíme sa zlepšiť

61

Wayne Rooney si uvedomuje, že jeho spoluhráči „sa musia zlepšiť“ čím naráža na prehru so City (1-4).

Červení diabli boli v prvej hodine zápasu jasne prehrávaní a dostali štyri góly v kritických časoch – do šatne a hneď po výkope druhého dejstva. Aspoň česť hráčov v červených dresoch zachránil v 86. minúte z priameho kopu Wayne Rooney, čím dokázal obhájiť mierne zlepšenie hry United v závere zápasu.

No ako sám povedal pre klubovú televíziu, bolo to trochu pozde: „Nie je pekné prehrať so City pomerom štyroch gólov k jednému. Prehrať akýmkoľvek rozdiel je zlé, sme sklamaní.“

„Spôsob, akým sme dostali góly – jeden do šatne a dva hneď po výkope – jednoducho nie je dobrý. Vieme, že to musíme zlepšiť, musíme prestať inkasovať takéto ľahké góly a lepšie zúžitkovať našu hru, ktorá, si myslím, celkom prichádzala koncom zápasu… no ale to už bolo jednoducho neskoro.

„Druhý gól bol ranou, no stále sme dúfali, že sa môžeme vrátiť do zápasu. Veľakrát predtým sme prehrávali o dva góly, do druhého polčasu sme išli presvedčení, že dáme prvý gól a vrátime sa do hry. Spôsob, akým sme dostali tie dva rýchle góly, zabil náš zápas.

„Za stavu 4-0 sme si už uvedomovali, že sa do stretnutia už nevrátime, no nesmeli sme prestať bojovať a tlačiť, urobiť z toho zápas, aby sme ukázali fanúšikom a nám samotným, že aj ako futbalisti máme svoju hrdosť a každá prehra je škaredá.

„Myslím, že posledných 20 minút sme hrali miestami celkom dobre. Keby sme tak začali hrať skôr, možno by to celé dopadlo inak, ale už bolo príliš neskoro.“

Hoci jeho gól bol pre neho malou náplasťou, Rooneyho zaujímal skôr celkový obraz a výsledok tohto stretnutia. Našťastie, ako sám hovorí, pozornosť sa teraz upriami hneď na ďalší veľký zápas, a to proti Liverpoolu v stredu.

„Je pekné skórovať, ale neznamená to nič,“ povedal Wayne. „Dnes boli najdôležitejšie body a my sme vyšli naprázdno. Avšak, čaká nás ďalší veľký zápas proti Liverpoolu, preto sa pokúsime na dnešok zabudnúť a prejsť hneď na ten ďalší.

„Všetci sme vyrastali – či už v Manchesteri, Liverpoole alebo hocikde inde na svete – na miestnych futbalových derby a nie je pekné prehrať jedno také. Bol som v tejto koži ako fanúšik, aj ako hráč a nie je to pekný pocit. No našťastie máme teraz Liverpool, proti ktorému by víťazstvo mohlo pomôcť zabudnúť na City. Preto sa naň tešíme.“