Môj splnený sen

Viktor Pamula dlho sníval o návšteve Old Traffordu. Po viac než roku snahy sa na neho usmialo šťastie a mohol si dopriať zápas naživo v Divadle Snov. Svoje pocity a zážitky sa rozhodol spísať v nasledujúcom článku.

Všetko sa to začalo pred rokom, keď moja mamka kontaktovala p. Mareka Němca ohľadom môjho sna vidieť Manchester United na vlastné oči. Po dlhej dobe sa to konečne podarilo a ja som sa mohol začať pripravovať na výlet. Do Manchestru som šiel s bratom z letiska v Krakówe  o 13:15 SEČ.

Let prebehol v poriadku a taktiež aj stretnutie s Marekom bolo bez problémov. Odviezol nás do hotela Luther King House, kde sme si len vybalili  veci a hneď išli na štadión . Keď som poprvýkrát uvidel Old Trafford, mal som zimomriavky a bol som hrdý, že fandím Manchestru United. Marek mi na pár minút vybavil vstup do Bishop Blaze, kde som si mohol zaspievať a cítil som sa ako pravý člen Red Army.

Neskôr som si odfotil The Trinity

Pred zápasom sme prešli okolo štadiónu a pri tribúne West Stand sme boli svedkami príchodu hráčov na zápas a nakoniec aj Fergieho. Pomaly sa blížil čas výkopu. Kedže som si chcel všetko vychutnať, tak som bol vo vnútri už hodinu pred výkopom. Sedeli sme pri rohovej zástavke na tribúne East Stand. Čas sa krátil a ja som sa už nevedel dočkať zápasu. Postupne sa štadión zaplnil a zápas sa začal.  Už od prvých minút sme prebrali iniciatívu a od 22 min sme viedli zásluhou Rooneyho 1:0

Do polčasu sa skóre nezmenilo a zaslúžene sme viedli.  Na začiatku druhého polčasu De Gea kapituloval po nechytatelnej strele Rolfesa. Po inkasovanom góle sme zapli na vyššie obrátky a zakrátko sme opäť viedli po krásnom voleji RVP 2:1 . Zápas prebehol podľa mojich predstáv s výsledkom 4:2 . Po ňom som sa snažil získať podpis hráčov a po dlhom čakaní sa mi podaliro získať podpis Antonia Valenciu, ktorý si veľmi cením. Na druhý deň sa konala prehliadka štadióna a múzea.

Potom nasledoval obed v Red Café, ktorý mi veľmi chutil. V deň odletu sme sa zastavili na Anfield Road, aby sa aj môjmu bratovi splnil sen. Absolvovali sme prehliadku štadióna. Ja v drese a bunde Manchestru United. Na letisko nás odviezol Marek. Týmto článkom mu chceme srdečne poďakovať za všetko, čo pre nás spravil. Veľa to pre nás znamenalo.