Hodnocení: Manchester City – Manchester United

Manchester United dnes v podvečer dostal na Etihad Stadium pořádně studenou sprchu. Jak si vedli jednotlivci, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Tohoto chlapce je mi dnes opravdu líto. Co měl dělat, když si dnes obrana vzala dovolenou? 5

Chris Smalling – Bude opravdu těžké hodnotit jednotlivce v obraně. Útočníci a záložníci City si z obrany United udělali tréninkové kužely a už v 50. minutě to bylo 4:0. Chris se snažil, ale u pvního gólu se Valencia zapomněl a vůbec mu při bránění nepomohl. 5

Rio Ferdinand – Rio dnes hrál tak trochu kompars. Sice byl na hřišti, ale téměř u všech gólů stál sám, vůbec si nehlídal hráče a potom se akorát divil, jaktože mohl být ten hráč sám. Chyboval, nebránil, prostě na stopera jeho kvalit velmi špatný výkon. 4

Nemanja Vidič – Jen díky němu to nebylo v 60. minutě 5:0. A to když na poslední chvíli dokázal pokrýt Negreda před úplně prázdnou bránou. Také není ale bez viny, když při třetím gólu City nechal otočit Negreda, který nabil opět úplně osamocenému Agüerovi. 5,5

Patrice Evra – Při čtvrté inkasované brance musel Navase stíhat Fellaini, protože Evra se zapomněl v útoku. Celkově byla jeho strana velmi průchozí a směrem dopředu téměř nic nevymyslel, ale měl to těžké, protože nad ním hrál Young. 5,5

Antonio Valencia – Jak už jsem se zmínil u Smallinga, Valencia se nepochopitelně nevrátil s Kolarovem, který společně s Aguerem Chrise přečíslili. Celkově jeho obraná práce dnes nefungovala, proto se City tak často dostávalo do přečíslení. Občas se mu povedlo projít přes hráče Citizens, ale nic kloudného z toho nevzešlo. 5

Michael Carrick – Oba středoví hráči byli jako na kolotoči. Nevím, jak je možné, že se přes oba defenzivní záložníky dostane soupeř jednou přihrávkou. Nicméně bylo tomu tak a to velmi často. V druhém poločase, hlavně po obdrženém čtvrtém gólu, se Carrick začal také dostávat do hry. 5

Maroune Fellaini – Jakmile hrál defenzivně zataženého hráče, tak to nefungovalo. Bylo na něm vidět, že neví, kam se postavit, lehce přes něj protihráči procházeli. Jakmile se v druhém poločase posunul o něco výš, tak už to bylo o něčem jiném. Rozdával přihrávky a cpal se do vápna jako v Evertonu. 5

Ashley Young – V minulých zápasech jsem ho obhajoval, protože bylo za co. Dnes ale opravdu nemůžu. Bylo doslova utrpení se na něj dívat. Útočná fáze bída, obranná fáze u něj neexistovala. Nechápu, jaktože mohl na hřišti vydržet tak dlouho. 3

Danny Welbeck – Díky van Persieho zranění se Welbeck po dlouhé době podíval do základní sestavy. Dnes se ale víceméně opravdu jenom díval, protože jsem ho na hřišti do 60. minuty vůbec neviděl. Potom se přesunul na levé křídlo a už to bylo lepší. 4,5

Wayne Rooney – Všichni hráči by si z něj dnes měli vzít příklad. Tolik ran, co Wazza schytal, to ani profesionální boxer neschytá v ringu. Jenže on dál zarputile bojoval o každý balón, i když byl často ve výškové nevýhodě. Byl snad jediný hráč, který dokázal něco kloudnějšího vymyslet a jeho nádherný gól na konci ukázal jeho extratřídu. Bohužel byl na to dnes sám. 6,5

Tom Cleverley – Paradoxně po příchodu Toma se hra uklidnila a čtvrtý gól na naší sítě těsně před jeho příchodem byl už tím posledním. Nevím, jestli to byla jeho přítomnost nebo uspokojení City s výsledkem, co způsobilo mírnou změnu obrazu hry a United se konečně dostávali do nějakých šancí a nečelili tolika protiútokům. I za ten necelý poločas se mi vcelku líbil. 5,5

Nasazení, bojovnost a celkový přístup k zápasu – Přesně tak, nebudu se tady rozepisovat o týmovém výkonu, protože to nemá cenu a ani smysl. Porážka se dá vždy skousnout, nebyla to nejhorší porážka od City, však kdo by zapomněl na památný zápas na Old Trafford (1:6). Ale přístup a laxnost většiny hráčů a nakonec vlastně i Moyese mě velmi zklamal. Jediný, kdo bojoval, byl totiž Rooney, ale on sám s tím nic neudělá. Nicméně důležité je se z toho co nejdříve vzpamatovat, zapomenout a už v dalším zápase vyhrát a na konci sezóny už si na tento zápas moc lidí nevzpomene. 0

VIDEOPreview: Manchester United – Juventus