Moyes po zápase Ligy Majstrov

11

David Moyes bol potešený s tým, ako jeho tím vstúpil do nového ročníka Ligy Majstrov, kedže Leverkusen mu na Old Trafford podľahol 4:2.

Presvedčivé víťazstvo United zariadil Wayne Rooney, ktorý strelil dva góly, po jeden pridal Robin van Persie a Antonio Valencia. Zo strany Leverkusenu strieľali góly Simon Rolfes a Omer Toprak.  Pokiaľ ide o našich súperov v skupine, Šachtar Doneck zvíťazil 2:0 nad Realom Sociedad, takže sa nachádza na druhom mieste, prvý je vďaka skóre Manchester United.

„S tým, ako sme dosiahli góly, sme spokojní,“ povedal po zápase šťastný Moyes a pokračoval: „Bol som spokojný s prvým gólom, kedže vďaka nemu sme začali kontrolovať zápas. Leverkusen bol nebezpečný hlavne vďaka štandardným situáciám, majú veľmi silný tím. V každom prípade sme ale strelili pekné góly, zápas sme mali pod kontrolou. Bolo dôležité, aby sme tento zápas vyhrali, pretože sme netúžili po tom, aby sme si to komplikovali. Čím budeme ďalej, tým viac budú zápasy ťažšie, ale myslím, že Leverkusen má slušný tím, boli dobrým súperom. My sme hrali dostatočne dobre, aby sme eliminovali ich šance. Tak ako som nepodceňoval Leverkusen, nebudem podceňovať ani Šachtar, aj kvôli tomu, že vyhrali 2:0 nad Sociedad.“

Utorňajší zápas bol pre Fellainiho veľmi dôležitý, kedže nastúpil vo svojom druhom zápase už v základnej zostave. Belgičan odohral decentných 81 minút, potom namiesto neho na ihrisko prišiel Tom Cleverley. Manažér ho po zápase pochválil a zároveň aj vysvetlil, prečo ho striedal.

„Myslím, že dnes hral veľmi dobre, zapadol skvelo. V druhom polčase hral trošku kŕčovito, takže som nič nechcel riskovať a striedal som ho. Konieckoncov predviedol dobrý výkon, svoju prácu zvládol dobre.“

Manažér taktiež nezabudol pochváliť aj ekváderského býka, ktorý po celý zápas lietal na svojej strane ako „zmyslov zbavený“. Svoj výborný výkon okorenil o krásny gól.

„Vedeli sme, že ak Antonia budeme dostatočne zásobovať loptami, bude nebezpečný. V tomto zápase sa to do bodky potvrdilo, v prvom polčase taktiež previedol niekoľko neuveriteľných šprintov. Jeho gól sa mi páčil, bola to skvelá strela, ktorú kopol so svojou silnou pravačkou. Radosť sa na to pozerať. Po zápase som mu povedal, že mohol streliť aj viac gólov.“

Zdroj: ManUtd.com