UEFA YL: United – Bayer Leverkusen 4:3

Manchester United U19 v první zápase premiérového ročníku UEFA Youth League porazil na Salford City Stadium německý Bayer Leverkusen U19 4:3.

Mladíci Manchesteru United vstoupili do utkání velmi dobře a už ve 4. minutě utkání se dostali do vedení. To obránce Paddy McNair poslal dlouhý pas k hostujícímu brankáři Oliveru Schnitzlerovi, jenž se špatně domluvil s jedním z obránců, a pro Jamese Wilsona už nebylo překážkou dopravit míč do prázdné branky – 1:0. V 10. minutě už domácí United vedli o dvě branky. Špatnou rozehrávku německého celku zachytil záložník Ben Pearson, který se prosadil přes obranu hostů a střelou překonal Schnitzlera v brance Leverkusenu – 2:0.

Vše nasvědčovalo tomu, že Manchester United si dokráčí pro snadné vítězství. Opak však byl pravdou. V 28. minutě po přihrávce Chata Nguendonga pálil do tyče Benjamin Henrichs a dorážející Marc Brasnic dopravil míč do sítě – 2:1. O minutu později v obraně United zaváhal Nicholas Ioannou, který nedokázal odkopnout míč do bezpečí, k míči se dostal opět Marc Brasnic, jenž udělal kličku brankáři Gollinimu a srovnal na 2:2. Na druhé straně musel zasahovat proti střele z přímého kopu Pereiry Schnitzler. Před koncem prvního poločasu po přihrávce Jamese Weira pálil nad Joe Rothwell.

Druhý poločas už tolik gólových šancí nenabídl, za zmínku stojí nepřesný pokus Pereiry po pěkném průniku Rothwella. V 61. minutě se hosté dostali do vedení. Maximillian Wagener zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a přízemní střelou překonal italského brankáře v brance United potřetí – 2:3. Manchesteru United se podařilo vyrovnat o deset minut později, v 71. minutě. Střelu Sama Byrne brankář vyrazil, ale na dorážku Andrease Pereiry byl krátký – 3:3. Rozhodnout o vítězi mohl Henrichs, jehož hlavičku zlikvidoval Gollini, a po něm i Wilson, jehož střelu nohama vyrazil Schnitzler.

V 75. minutě uviděl druhou žlutou kartu obránce McNair a United tak museli utkání dohrávat v deseti hráčích. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, dostal se v 89. minutě k průniku James Wilson, kterého zastavil v pokutovém území nedovoleně Marlon Frey, a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil sám postižený hráč a hráči Manchesteru United se tak nakonec mohli radovat z vítězství 4:3.

V dalším utkání skupiny A porazil Real Sociedad na domácím hřišti Šachťar Doněck 3:2.

4. a 89. (pen) Wilson, 10. Pearson, 71. A. Pereira – 28. a 29. Brasnic, 61. Wagener