25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog

Špeciál od fanúšika: Fellaini je pro United dobrou volbou

Prinášam Vám špeciál od fanúšika Milana alias D3VILA na tému Fellainiho príchodu na Old Trafford. Manchester United podepsal těsně před koncem přestupového období novou posilu za téměř 28 mil. £ a já se v tomto článku pokusím objasnit, proč byla tato akvizice krok správným směrem.

Lidé se často ptají, zda-li je vysoký Belgičan, známý svou dravostí a agresívní hrou, schopný být pro Manchester United přínosem. Já jsem přesvědčen o tom, že jeho dopad na naši hru bude velmi pozitivní. Zde je v 5 bodech shrnuto proč.

 

1. Osobní souboje

 

Největším Fellainiho přínosem pro tým bude bezesporu ohromná síla v osobních soubojích, a to na obou koncích hřiště. V defenzívě pomůže vyztužit střed pole společně s Carrickem a užitečný bude také při rozehrávce, protože má vynikající krytí míče a je velmi dobrý v kombinaci na malém prostoru. Dále nesmíme zapomínat taky na obrovskou pomoc při rohových kopech. Řekněte sami, mít v šestnáctce dva nejlepší hlavičkáře Premier League – Vidiće a Fellainiho – není zrovna na škodu.

 

2. Tah na bránu

 

Felli není alibista vyžívající se v profesorském fotbale. Má neuvěřitelný tah na bránu a pokaždé, když se dostane k míči, se snaží co nejrychleji vytvořit nebezpečnou akci. A přesně takový impulz Manchester United potřebuje, protože záloha Carrick – Cleverley zatím směrem dopředu nefunguje tak, jak by měla.

 

3. Technické schopnosti

 

I když by to mnoho lidí do tak urostlého hráče neřeklo, Marouane má při svých 194 cm opravdu dobrou techniku. Jak zmiňuji výše, je velmi zdatný v kombinaci na malém prostoru a také je prakticky nemožné odstavit ho od míče, v čemž má oproti Cleverleymu ohromnou výhodu. Dále je třeba vyzdvihnout také typické Fellainiho zpracování hrudí, kdy je schopen prakticky všechny vysoké míče okamžitě stahovat pro své spoluhráče. Však vzpomeňte, jakou proti nám loni předvedl one-man show, kdy měl na vítězství Evertonu zdaleka největší podíl.

4. Zkušenosti

 

Nespornou výhodou Belgičana jsou také zkušenosti s Premier League. Marouane zná ostrý fotbal na britských ostrovech a ví, jaké to je rvát se o výsledek s těmi nejlepšími týmy. Navíc je ve věku (v listopadu/novembri mu bude 26), kdy by mu neměla dělat problém adaptace na nové prostředí a my tak můžeme očekávat okamžitý dopad na naši hru.

 

5. „Energizer“ efekt

 

O Fellainim se dá bezpochyby říct, že patří mezi tzv. energizery – hráče, kteří tým rozproudí, dají mu jiskru. A právě takového hráče nyní Manchester United potřebuje. Vzpomeňte, kolikrát v posledních zápasech nastala situace, kdy se z naší hry úplně vytratila kreativita, pohyb a rychlost a nefungovalo pojítko mezi obranou a útokem. Kolikrát byli obránci nuceni nakopávanými míči hledat RvP a kolikrát naše hra vypadala jako trénink přihrávek bez snahy o vytvoření šance. Jsem přesvědčen, že to vše se s příchodem Fellainiho změní. Výše zmíněné hráčovy schopnosti pomohou našemu týmu hrát nátlakovější fotbal a vytvářet si více šancí. Snad nás o tom sám Marouane co nedříve přesvědčí.

 

Autor článku: Milan alias D3VIL


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!