02/03/2021
Akadémia

U21: United – Bolton 4:1

Hráči Manchesteru United U21 porazili v dalším kole Barclays U21 Premier League na domácím hřišti Bolton Wanderers vysoko 4:1.

Do sestavy Manchesteru United U21 se po více než roční pauze vynucené zraněním vrátil útočník Will Keane. V sestavě nechyběli ani opory Jesse Lingard a Adnan Januzaj. Svěřenci Jamieho Fullartona vstoupili do utkání hraném v dešti lépe a už ve třetí minutě se mohli dostat do vedení. Střela slovenského záložníka Jána Greguše, který je v klubu na hostování z Baníku Ostrava, z přímého kopu skončila na břevně domácí branky. V 20. minutě utkání Ben Amos fauloval v pokutovém území Toma Youngse a rozhodčí nařídil pokutový kop. Amos však svoji chybu napravil a pokutový kop Youngse zneškodnil.

Následně se osmělil také domácí Manchester, ale střely Toma Lawrence a Larnella Cole neměly brankové parametry. V 39. minutě to byl přece jenom Bolton, který se dostal do vedení. Tom Youngs se bleskově prohnal přes Guillerma Varelu, přihrál Conoru Wilkinsonovi, jenž se dostal před Michaela Keane, a prostřelil Bena Amose – 0:1. Hned vzápětí mohl vyrovnat Adnan Januzaj, ale jeho střelu vyrazil brankář Jay Lynch. V závěru prvního poločasu se Manchester United přece jenom dočkal vyrovnání. Po rohovém kopu Januzaje se ke střele dostal Cole, jehož pokus se odrazil přímo k Willu Keanovi a ten doklepl míč do sítě – 1:1. Keane tak oslavil svůj návrat do sestavy tím nejlepším možným způsobem.

V úvodu druhého poločasu, v 50. minutě utkání, už United vedli, a to když se prosadil Jesse Lingard nádhernou střelou z dálky – 2:1. Po hodině hry už to bylo o dvě branky. Adnan Januzaj zahrál přímý kop přímo na hlavu Toma Thorpe, který se nemýlil – 3:1. O chvíli později mohl navýšit vedení domácích střídající Donald Love, který však střelou z voleje přestřelil. Neuspěl ani další střídající hráč Jack Barmby, jehož střelecký pokus vyrazil Lynch.

Pět minut před koncem zápasu vybojoval na polovině soupeře míč Jesse Lingard a tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal a zpečetil výsledek utkání na konečných 4:1. Ke konci utkání se ještě dostal na hřiště teprve 16letý Cameron Borthwick-Jackson, pro kterého to byla premiéra v týmu Manchesteru United U21.