24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Crystal Palace

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, se dočtete v tomto článku.

 

David De Gea – Až na jednu šanci soupeře v prvním poločase, u které se ale stejně míče nedotkl, se asi celý zápas dost nudil. Sem tam se dotkl míče, když si s ním obránci pomohli pomocí malé domů. 6

 

 

 

 

 

 

 

Fabio – Bylo na něm vidět, že mu chybí zápasová praxe. Párkrát zachyboval nebo zbytečně fauloval a jeho centry také neslavily velký úspěch. Mohl se téměř celý zápas soustředit na útočení, protože hosté byli vepředu neškodní a po vyloučení se na polovinu Rudých Ďáblů už téměř nepodívali. 6

 

 

 

 

 

 

Rio Ferdinand – U jediné šance hostů zaspal. Špatně odhadl vysoký centr a nechal se oběhnout. Vytkl bych mu ještě laxní rozehrávku, kterou by si u těžšího soupeře určitě nedovolil, protože ten by to určitě trestal. 6

 

 

 

 

 

 

 

Nemanja Vidič – Lepší z dvojice stoperů. Vyhrával osobní souboje, tak, jak je u něj zvykem a zaskakoval také za krajní obránce, kteří se občas nestíhali vracet. 6,5

 

 

 

 

 

 

 

 

Patrice Evra – Směrem dopředu výborný, i když mu často chyběla finální přihrávka. Několikrát se svou rychlostí a technikou dokázal dostat až do vápna soupeře a po jednom takovém výletu byl faulován, ale rozhodčí si penaltu schoval až na konec první půle. Kdyby ještě zlepšil tu finální fázi, tak by skóre dnes asi vypadalo jinak. 7

 

 

 

 

 

 

Antonio Valencia – Buldok, který neprohraje snad žádný souboj o míč a obrat ho o něj je téměř nemožné. Bohužel u něj mi chybí také lepší finální fáze. Nejednou se dostal do dobré pozice k centru, ale ani jednou nenašel adresáta. Nicméně je na něm patrné velké zlepšení oproti minulé sezóně, kde mu číslo 7 opravdu svazovalo nohy. 7

 

 

 

 

 

Michael Carrick – Když je ve formě, tak se při pohledu na jeho hru nestačím divit. „Zidanovka“ v prvním poločase to jenom dokazuje. Carrick je typ velmi inteligentního hráče, který hraje hlavou, nepotřebuje ke své hře téměř žádnou výbušnost, i když i on umí předvést tvrdý zákrok, když je zapotřebí. Po prvním poločase statistiky ukazovaly, že měl přesnost přihrávek pouze 54 %, což mě velmi překvapilo, protože to tak nevypadalo. Ve druhém poločase mě v tom jenom utvrdil, neviděl jsem ho zkazit jedinou přihrávku, a to hrál téměř pokaždé kolmici směrem dopředu. Asi nejen pro mě byl Mužem zápasu. 8 – MOTM

 

 

Anderson – Pokud jsem se při hře Carricka rozplýval, tak tady jsem trpěl. Sem tam sice také předvedl prvotřídní přihrávku, jako například kolmice na Younga, jenže daleko více toho pokazil a vrcholem toho všeho pro mě byl moment těsně před jeho vystřídáním, když při si při vedení míče na něj šlápl a nechal ho za sebou, z čehož pramenil protiútok soupeře. Pro mě neslabší výkon. 5,5

 

 

 

 

 

Ashley Young – Dnes se Younga musím zastat. Nesnáším simulace a simulující hráče ještě více, ale ten první zákrok na něj podle mě smrděl penaltou. Young si obhodil obránce, který za sebou nechal nohu, o kterou Young zakopl. Rozhodčího asi přesvědčil jeho teatrální pád, ale on tak padá pokaždé, i když nesimuluje. Před zápasem jsem četl komentáře typu: „Proč hraje zase ten průměrák Young?“. No minimálně dnes nám ten pruměrák Young zařídil výhru, protože bůhví, jakbychom se trápili, kdyby se na konci prvního poločasu výborně neprosmýkl kolem dvou obránců a nenechal se faulovat. V zápase toho předvedl ale spoustu a jeho výkon se mi líbil. 7

 

Wayne Rooney – Tady si vůbec nejsem jistý tím, jakou známku mám udělit. Rooney chvílema hrál otřesně, zkazil i ty nejjednodušší přihrávky na metr, ale poté zabojoval a získal ho zpět. Jeho bojovnost je opravdu fenomenální a dohání tím lacině ztracené míče. Jeho lob za obranu, kdy van Persie krásně prsama zpracoval a nepochopitelně nastřelil pouze břevno, byl taky výstavní. A pak samozřejmě jeho gól, z přímého volného kopu, tohle je jeho parketa. Střídal skvělé momenty doslova s hroznýmí. 7

 

 

 

 

Robin van Persie – Zapsal se sice do statistik utkání, ale pouze z penalty. Dost toho zahodil a párkrát pálil těsně nad. Určitě zažil i povedenější zápasy. 6,5

 

 

 

 

 

 

 

 

Střídající hráči:

 

 

Maroune Fellaini – Na něj jsem se těšil úplně nejvíc. A nezklamal mé očekávání. Ve vzduchu stoprocentní a jeho střela z voleje měla také solidní parametry. Uvidíme, jak si povede, až dostane důvěru od začátku. 6,5

 

 

 

 

 

 

 

Adnan Januzaj – Další borec, za jehož příchod na hřiště jsem byl šťastný. Má obrovské sebevědomí, nebojí se jeden na jednoho a často mu to vychází. Doufám, že bude dostávat více šancí a minimálně na lavičce bude vždy figurovat. 6,5

 

 

 

 

 

 

 

Javier Hernandez – Přišel na posledních pár minut, ale bylo na něm vidět, že je hladový a myslím, že už v úterý se ukáže naplno. Nehodnocen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týmový výkon – Opět velké trápení co se týče zakončení a vytváření si šancí. Nicméně co se mi strašně líbilo, byl pressing, který naší hráči nikdy moc nepraktikovali, spíše sporadicky nebo alibisticky, aby se neřeklo. Dnes už byla patrná změna a hráči vyvíjeli vetší tlak na míč, po ztrátě míče okamžitě tři hráči napadali soupeře a ten kolikrát neměl jinou možnost než odkopnout míč. Že by ruka Davida Moyese začala vládnout? Po příchodu Januzaje a Fellainiho jsem se hrou začal bavit, jenom mě mrzelo neproměňování šancí a malý klid ve finální fázi. Tomuto zápasu by slušelo daleko více gólů. 7


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!